Mitrović i Sergej pogađali i overili titulu u Saudijskoj Arabiji

Fudbaleri El Hilala obezbedili su 19. titulu prvaka Saudijske Arabije, pošto su u 31. kolu pobedili El Hazem rezultatom 4:1, uz dva gola Aleksandra Mitrovića i jedan Sergeja Milinkovića-Savića

Tri kola pre kraja, El Hilal ima 89 bodova, 12 više od Al Nasra, koji predvodi Kristijano Ronaldo.

Prvi gol na meču postigao je Mitrović iz penala u 15. minutu, gosti su izjednačili u 34. minutu preko Faiza Selemanija.

Novu prednost El Hilalu doneo je autogolom El Juvaid u 39. minutu, uz "pomoć" Milinkovića-Savića.

Mitrović je drugi gol postigao u 45+3. minutu na Sergejevu asistenciju, koji se takođe upisao u strelce u 45+6. minutu za konačnih 4:1.

Srpski napadač je osvojio treću titulu u karijeri, pošto je prethodno bio šampion Srbije sa Partizanom i Belgije sa Anderlehtom.

Što se tiče Sergeja, njemu je ovo prva klupska titula u karijeri.