Mitrović dao 40. gol i osvojio duplu krunu, Ronaldo ostao u suzama

Reklo bi se da je srpski golgeter u pravoj formi pred Evropsko prvenstvo koje startuje 14. juna
Mitrović dao 40. gol i osvojio duplu krunu, Ronaldo ostao u suzama© Twitter / screenshot / @samstreetwrites / @Mitro9world

Fudbaleri El Hilala osvojili su duplu krunu u Saudijskoj Arabiji, pošto su u finalu Kupa savladali El Nasr rezultatom 1:1 - penalima 5:4.

Ponovo je junak tima iz Džede bio reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović, koji je El Hilal doveo u vođstvo već u 7. minutu.

To je bio 40. gol u sezoni za najboljeg strelca u istoriji našeg nacionalnog tima, ali se El Nasr vratio u igru pogotkom Ajmana Jahija u 88. minutu.

Na finalnom susretu su viđena čak tri crvena kartona - dva za El Hilal (Ali El-Bulahi i Kalidu Kulibali), dok je jedan dobio David Ospina u El Nasru.

Kada se stiglo do penala, Mitrović je ponovo bio precizan za El Hilal, dok je junak bio njegov saigrač Junis Bonu, sa tri odbranjena penala.

Tako je El Hilal pokupio i drugi saudijski trofej ove sezone, a Kristijano Ronaldo u El Nasru okončao godinu bez ijednog pehara. Slavni Portugalac se nakon meča i rasplakao.

Inače, za El Hilal nije igrao Sergej Milinković-Savić zbog crvenog kartona koji je zaradio u polufinalu.