Engleska ubedljivom pobedom započela pripreme za Srbiju

"Gordi albion" će na predstojećem Evropskom šampionatu nastup započeti duelom protiv "orlova"
Engleska ubedljivom pobedom započela pripreme za Srbiju© Tanjug/AP Photo/Scott Heppell

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je Bosnu i Hercegovinu prijateljskoj utakmici odigranoj u Njukaslu, rezultatom 3:0 (0:0).

Ekipa selektora Gereta Sautgejta tako je na najbolji način započela pripreme za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.

Iako na "Sent Džejmsis parku" nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, kombinovani sastav Engleske je rutinski došao do trijumfa u nastavku.

Goleadu je započeo Kol Palmer po isteku sata igre, kada je sigurno realizovao jedanaesterac i tako nastavio neverovatnu sezonu.

Trent Aleksander-Arnold je u 85. minutu povisio na 2:0, a samo nekoliko napada kasnije nezaustavljivi Hari Kejn je postavio konačan rezultat.

Reprezentacija Engleske će do početka Evropskog prvenstva igrati protiv Islanda sedmog juna u Londonu na "Vembliju".

Engleska će na takmičenju u Nemačkoj, koje će biti održano od 14. juna do 14. jula, igrati u grupi C protiv Srbije, Danske i Slovenije.

"Gordi albion" svoj nastup na šampionatu otvara upravo duelom sa "orlovima", 16. juna u Gelzenkirhenu.