"Orlovi" pokvarili Zlatanov dan, ubedljiva pobeda Srbije pred odlazak na Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je sa 3:0 selekciju Švedske u Stokholmu u poslednjem pripremnom meču pred početak Evropskog prvenstva
Autor: RTS Sport

Iako uvek ima prostora za napredak u igri, teško da je rezultatski Srbija mogla bolje da prođe na generalnoj probi pred početak šampionata Evrope.

"Orlovi" su u poslednjem pripremnom meču savladali Švedsku u Stokholmu sa 3:0.

U utakmici koja je poslužila i kao zvaničan oproštaj Zlatana Ibrahimovića od fudbala, Srbija je skupo kaznila sve greške selekcije Švedske.

Domaćin je većim delom meča imao loptu u nogama, bio opasniji i stvarao šanse.

Sa druge strane, Srbija je stvorila dovoljno, a iskoristila maksimalno svoje prilike.

Igrao se 18. minut kada je Živković centrirao sa desne strane, a loptu glavom u mrežu Švedske poslao Sergej Milinković Savić.

Elanga, Elijason i Kuluševski su iz napada u napad uspevali da zadaju probleme odbrani Srbije, ali je Predrag Rajković odigrao maestralan meč na golu "orlova".

Srbija je na poluvreme otišla sa jednim golom prednosti, da bi u drugom delu sa još dva pogotka rešila pitanje pobednika.

Mitrović se u 60. minutu odlično ubacio u peterac rivala i iskoristio pravovremenu asistenciju Mladenovića.

Švedska je nastavljala da napada, ali je Rajković u drugom delu bio enigma za napadača Njukasla i Švedske - Aleksandera Isaka.

U 70. minutu je usledila tačka na ovom susretu, koju je stavio kapiten "orlova" Dušan Tadić.
Srbija je do 3:0 došla nakon gužve u petercu protivnika, kada je lopta došla do Tadića, a ovaj je desnom nogom "zakucao" u mrežu i postavio konačan rezultat.

Mogla je Srbija i ubedljivije da slavi u Švedskoj, ali je svoje prilike u finišu propustio Dušan Vlahović.

Srbija je u dva pripremna meča pred Evropsko prvenstvo, ostvarila polovičan uspeh.

U prvom susretu u Beču je poražena od Austrije sa 2:1, da bi potom sada ubedljivo savladala Švedsku sa 3:0.

Na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, izabranici Dragana Stojkovića Piksija u grupi će igrati sa Engleskom (16. juna u Gelzenkirhenu), Slovenijom (20. juna u Minhenu) i Danskom (25. juna, takođe u Minhenu).

• 8. jun 2024 • 19:52

19:52

Kraj meča: Švedska - Srbija 0:3

Fudbaleri Srbije savladali su Švedsku sa 3:0 u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak šampionata Evrope.

Golove za "orlove" postigli su Milinković Savić u 17, Mitrović u 60. i Tadić u 70. minutu susreta.

• 19:38

76' - Vlahović ponovo propušta veliku šansu

Slično poput situacije u 69. minutu, Dušan Vlahović ne koristi izglednu priliku.

Ovoga puta je Birmančević proigrao svog napadača, koji desnom nogom šutira pored gola domaćina.

• 19:35

73' - Rajković zaustavlja Isaka

Još jednom je Isak imao izglednu šansu za gol, ali je Predrag Rajković još jednom maestralno intervenisao i sačuvao mrežu Srbije.

• 19:32

70' - GOL! Tadić "zakucava" za 3:0

Pometnja i gužva u petercu domaće selekcije, rezultovala je novim golom Srbije.

Lopta je stigla nekako do Tadića, koji je desnom nogom "zakucava" u mrežu rivala za ubedljivih 3:0.

• 19:22

60' - GOL! Mitrović duplira prednost Srbije

Koristi srpski napadač prostor i asistenciju Mladenovića i gotovo iz prve svoje šanse na meču, postiže pogodak.

Srbija vodi 2:0 u Stokholmu.

• 19:08

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme, u koje domaćin ulazi sa novim napadačem.

Aleksander Isak je zamenio Gustafa Nilsona.

• 19:06

FSS uručio poklon Ibrahimoviću

Pred početak meča u Stokholmu, čelnici Fudbalskog saveza Srbije uručili su poklon Zlatanu Ibrahimoviću, koji se i zvanično oprostio od fudbala.

• 18:48

Poluvreme: Švedska - Srbija 0:1

Nakon prvih 45 minuta na "Frends areni" u Stokholmu, Srbija vodi 1:0 golom Sergeja Milinkovića Savića.

• 18:38

37' - Rajković ponovo brani, ostaje 0:1

Ponovo je Elanga probio po levoj strani, uspeo da proigra Elijasona u petercu "orlova", ali Rajković još jednom brani.

• 18:19

18' - GOL! Srbija vodi, Sergej je strelac

Živković je odlično centrirao sa desne strane, a na pravom mestu bio je Sergej Milinković Savić, koji je glavom poslao loptu u mrežu.