Slovenci bez pobede u poslednjoj proveri pred Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Slovenije remizirala je sa Bugarskom 1:1, u poslednjoj proveri pred Evropsko prvenstvo u Nemačkoj
Slovenci bez pobede u poslednjoj proveri pred Evropsko prvenstvoGetty © Jurij Kodrun

Nisu se proslavili protivnici "orlova" na šampionatu Evrope u Nemačkoj u svojim poslednjim proverama.

Engleska je pretrpela poraz na svom stadionu od Islanda, a pobedu nije ostvarila ni Slovenija.

Na stadionu "Stožice" u Ljubljani, odigrali su nerešeno sa Bugarskom.

Bugari su poveli golom Kirila Despodova u u četvrtom minutu iz penala, a izjednačio je Andraž Šporar 10 minuta kasnije.

Prethodno, pre četiri dana u prvoj proveri Slovenija je savladala Jermeniju 2:1.

Slovenci će u Grupi C igrati protiv Srbije u Minhenu 20. juna, a pre toga sa Dancima u Štutgartu 16. juna i na kraju sa Engleskom 25. juna u Kelnu.