"Orlovi" moraju da budu oprezni, Danska bez poraza dolazi na EURO

Jedan od protivnika Srbije u grupnoj fazi u sjajnoj formi dočekuje kontinentalni šampionat
"Orlovi" moraju da budu oprezni, Danska bez poraza dolazi na EURO© Tanjug/Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via AP

Fudbalska reprezentacija Danske savladala je Norvešku rezultatom 3:1 (2:0) u poslednjoj pripremnoj utakmici pred Evropsko prvenstvo.

Danci tako u Nemačku stižu u sjajnoj formi, pošto su prethodno bili bolji i od Švedske.

Ekipa koju vodi Kasper Hjulmand je i ovoga puta bila veoma raspoložena, ali je sada pitanje pobednika rešila u prvom poluvremenu.

Strelci za Dance bili su Pjer-Emili Hejbjerg u 13, Janik Vestergard u 21. i Jusuf Poulsen u 91. minutu.

Jedini strelac za Norvežane bio je Erling Holand u 72. minutu.

Danska će biti protivnik i Srbije, koja je popravila utisak iz Beča i u Stokholmu, na oproštaju velikog Zlatana Ibrahimovića, savladala Švedsku rezultatom 3:0.

Danska će na Evropskom prvenstvu igrati u C grupi, prvo protiv Slovenije 16. juna u Štutgartu, četiri dana kasnije sa Engleskom u Franfurtu, a onda sledi i rasplet sa "orlovima".

Duel Srbije i Danske zakazan je za 25. jun u Minhenu.