Dan II: Nastavljena goleada na Euru - pobede Švajcarske, Španije i Italije

Završen je drugi dan na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj. Trijumfe su upisali selekcije Švajcarske, Španije i Italije, a nastavljen je trend velikog broja golova na ovogodišnjem prvenstvu Evrope
Dan II: Nastavljena goleada na Euru - pobede Švajcarske, Španije i ItalijeGetty © picture alliance

Prvi na teren u Kelnu su izašli Mađarska i Švajcarska, a ekipa Murata Jakina je nadigrala Mađare rezultatom 3:1.

Potom su od 18 časova u Berlinu derbi odigrale Španija i Hrvatska, a "crvena furija" je bila ubedljiva.

Španci su nokautirali Hrvate i pobedili 3:0.

Program je zatvario meč Italije i Albanije u Dortmundu.

"Azuri" su nakon preokreta slavili sa 2:1.

• 15. jun 2024 • 22:54

22:54

Kraj meča, Italija je savladala Albaniju

U meču grupe B, selekcija Italije je savladala Albaniju nakon preokreta sa 2:1.

Bajrami je u prvom minutu doneo Albaniji prednost, da bi "Azuri" do trijumfa došli golovima Bastonija u 11. i Barele u 16. minutu.

• 22:49

90' - Umalo gol Albanije

Donaruma je gotovo leđima odbranio šut Manaja i sačuvao prednost Italije.

Albanija je imala najbolju šansu na meču, ali nema promene rezultata.

• 22:41

75' - Italija dominira, ali rezultat se ne menja

"Azuri" imaju potpunu dominaciju u posedu, ali ne uspevaju da postignu još jedan gol i "zatvore" meč.

Di Marko i Kijeza su bili u prilikama, ali je golman Strakoša uspešno odbranio.

• 22:07

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme u Dortmundu...

• 21:50

Poluvreme: Italija - Albanija 2:1

Albanija je povela veoma ranim golom Bajramija, ali je Italija stigla do preokreta pogocima Bastonija i Barele.

"Azuri" na poluvreme nose prednost od 2:1.

• 21:34

33' - Fraatezi pogađa stativu

Iz minuta u minut Italija igra sve bolji fudbal. Skamaka je u 33. minutu doturio loptu do Fratezija, koji je pokušao da lobuje golmana rivala, ali je pogodio stativu.

Zaslugu za to što nema gola, svakako ima i golman Strakoša, koji je zakačio loptu.

• 21:17

17' - GOL! Italija dolazi do preokreta

U razmaku od sedam minuta, Italija postiže dva gola i preokreće na 2:1.

Ovoga puta strelac je bio Nikolo Barela, koji je na veoma efektan način poslao loptu u mrežu rivala.

• 21:11

11' - GOL! Italija dolazi do izjednačenja

Odlična akcija "Azura", koju su krunisali asistencijom Pelegrini i završnicom Bastoni.

Italijanski defanzivac je bio na pravom mestu i glavom doneo izjednačenje.

Italija - Albanija 1:1.

• 21:01

1' - GOL! Albanija već vodi

Neverovatan početak meča, u koji Albanija ulazi znatno bolje i stiže do vođstva već nakon 20 sekundi.

Bajrami je strelac, pošto je iskoristio grešku Di Marka i matirao Donarumu.

Italija je očajno izvela aut na svojoj polovini, za šta su kažnjeni.