Prvo veliko iznenađenje na EP - hrabri Slovaci srušili Belgiju

Reprezentacija Slovačke savladala je Belgiju sa 1:0 u meču prvog kola grupe E na Evropskom prvenstvu
Prvo veliko iznenađenje na EP - hrabri Slovaci srušili BelgijuGetty © Sebastian Frej/MB Media

Prvo iznenađenje na turniru priredili su Rumuni, a odmah zatim su se Slovaci pobrinuli za najveće.

Malo ko je očekivao, ali Slovačka je pobedila Belgiju sa 1:0 u Frankfurtu.

Meč je, naravno, mogao da ode u potpuno suprotnom smeru, da su Belgijanci iskoristili neku od brojnih dobrih prilika.

Već u trećem minutu, Romelu Lukaku je imao idealnu priliku, ali je sa svega tri metra šutirao pravo u golmana Dubravku.

Belgija je imala još jedan dobar napad i priliku, pre nego što je stigla kazna.

Žeremi Doku se poigravao u odbrani, predao loptu protivniku, a Ivan Šranc smestio loptu u mrežu.

Očekivao se odgovor Belgije, ali je, potpuno suprotno, Slovačka igrala sve sigurnije i bolje, dok Belgijanci nisu imali ideju.

Kevin de Brujne potpuno neprimetan, kao i Doku, pa je Slovačka na odmor otišla sa prednošću od 1:0.

U nastavku se slika promenila - Belgija je odlučnije napadala, počela da stvara prilike, ali se Romelu Lukaku ispromašivao.

Nije promašio u 56. minutu, kada mu je Onana servirao loptu pred golom, ali je pogodak poništen u VAR sobi, pošto je Lukaku bio u ofsajdu.

Belgija je pritiskala sve jače, a odbrana Slovačke je poklekla još jednom, u samoj završnici.

Igrao se 87. minut kada je Openda probio po strani, asistirao za Lukakua, a ovaj ponovo zatresao mrežu.

Ipak, radost nije bila dugog veka, pošto se opet čekala reakcija iz VAR sobe.

Openda je igrao rukom prilikom prijema lopte, pa je arbitar pogledao snimak, a onda poništio gol.

Fudbaleri Rumunije su u prvom meču prvog kola grupe E savladali Ukrajinu rezultatom 3:0.

Fudbaleri Slovačke će u drugom kolu grupe E 21. juna igrati protiv Ukrajine, dok će se Belgija dan kasnije sastati sa Rumunijom.