Francuzi krvarili za pobedu, autogol rešio duel sa Austrijom

Reprezentacija Francuske pobedila je Austriju sa 1:0 u utakmici prvog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj
Francuzi krvarili za pobedu, autogol rešio duel sa AustrijomGetty © Marius Becker/picture alliance

Austrija i Francuska su odigrale dobar meč u Diseldorfu, ali je ekipa Didijea Dešana obavila posao i stigla do cilja.

Francuzi su prvi zapretili preko Kilijana Mbapea, ali je njegov dobar pokušaj zaustavio Patrik Penc.

Austrija je imala najbolju priliku na meču, posle divne akcije u 36. minutu - Kristof Baumgartner je izašao jedan na jedan sa golmanom Francuske, ali mu je on skinuo zicer.

Odmah je usledila kazna, ali od igrača od kojeg nisu Austrijanci očekivali.

Mbape je probio po strani, poslao oštru loptu pred gol, a Maksimilijan Veber je nespretno smestio u mrežu.

U nastavku je Austrija imala inicijativu, imala loptu i napadala, ali nije došla do konkretne šanse.

Zato jeste Francuska, u 55. minutu.

Mbape je pobegao zadnjoj liniji, izašao oči u oči sa Pencom, ali je, neshvatljivo, šutirao pored gola.

Igralo se tvrdo i čvrsto, na ivici grubosti, pa je tako Antoan Grizman završio u reklamama i raskrvario glavu.

U 80. minutu meča su se sudarili Majk Manjan i Baumgartner, a u samoj završnici je Mbape je završio na travi krvavog nosa.

Ipak, Francuska je uspela da sačuva mrežu do kraja i dođe do očekivane, ali teško izvojevane, pobede.