Remi u Hamburgu, Albanija i Hrvatska na korak od eliminacije

Reprezentacije Hrvatske i Albanije odigrale su 2:2 u utakmici drugog kola grupe B na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj
Remi u Hamburgu, Albanija i Hrvatska na korak od eliminacijeGetty © Dan Mullan

Haotičan meč odigrale su Hrvatska i Albanija u Hamburgu.

Hrvatska je bila na pragu šokantnog poraza od Albanije, koji bi značio najverovatnije i eliminaciju sa Evropskog prvenstva.

Ali, za dva minuta je ekipa Zlatka Dalića uspela da preokrene i dođe nadomak trijumfa.

Međutim, Albanci su u poslednjim trenucima došli do boda, koji ne znači preterano ni jednoj, ni drugoj ekipi.

Hrvati su kao favoriti ušli u duel sa Albanijom, ali je tim Brazilca Silvinja uspeo da učini isto ono što je učinio i u meču sa Italijanima - da povede.

Posle 11 minuta igre, Asani je poslao odličnu loptu pred gol Hrvatske, Lači visoko skočio i glavom savladao nesigurnog Dominika Livakovića.

Hrvatska je imala loptu, imala inicijativu, ali nije uspevala niti jednu konkretnu šansu da stvori.

Albanija se odlično branila, a onda pretila iz kontranapada.

Dalić je na početku drugog dela igre razdrmao ekipu, pošto je u igru ubacio Luku Sučića i Marija Pašalića, ali je ključni igrač bio Ante Budimir, koji je na teren ušao u 69. minutu.

Upravo je napadač Osasune asistirao Kramariću u 74. minutu za izjednačenje, a onda dva minuta kasnije proigrao Sučića pre gola za preokret.

Sučić je šutirao, njegovo udarac je izblokiran, ali je lopta pogodila Đasulu i završila u mreži.

Bilo je potrebno izvesno vreme Albancima da se trgnu posle šoka, a onda su krenuli svim silama u napad.

Isplatilo se sve u petom minutu sudijske nadoknade, kada se Klaus Đasula iskupio za autogol, pa završio dobar napad preciznim udarcem.

U poslednjem kolu, Hrvatska će igrati sa Italijom, a Albanija protiv Španije.

Italijani i Španci, koji imaju po tri boda, svoj meč igraju u četvrtak od 21.00.