Nemci bez drame do nove pobede, Musijala i Gundogan srušili Mađarsku

Reprezentacija Nemačke savladala je Mađarsku sa 2:0 u utakmici drugog kola grupe A na Evropskom prvenstvu
Nemci bez drame do nove pobede, Musijala i Gundogan srušili MađarskuGetty © Chris Ricco - UEFA

Nemačka je, bez drame i većih problema, opravdala ulogu favorita i upisala nove bodove na Evropskom prvenstvu.

Nemci su na stadionu u Štutgartu pobedili Mađarsku sa 2:0 i obezbedili plasman u narednu rundu takmičenja.

Mađari su dobro započeli i prvi zapretili, ali je Nemačka do prednosti došla posle 22 minuta igre.

Ilkaj Gungogan je iskoristio nepažnju odbrane Mađarske, koja je čekala da arbitar dosudi faul, dodao loptu do Džamala Musijale, a mladi fudbaler postigao drugi gol na turniru.

Mađarska je opasno zapretila preko Dominika Soboslaja, koji je namučio Nojera udarcem iz slobodnog udarca.

Mađari su uspeli da zatresu mrežu, u nadoknadi prvog dela igre, ali je gol Rolanda Šalaja poništen zbog ofsajda.

Nemačka je uvećala prednost u 67. minutu, kada je dobru akciju preciznim udarcem završio kapiten Gundogan.

U završnici meča nije bilo previše uzbuđenja, pa je Nemačka upisala novu pobedu.

U drugom meču grupe A sastaju se Švajcarska i Škotska.