Škotska osvojila bod, Švajcarskoj poništena dva gola

Reprezentacije Škotske i Švajcarske odigrale su nerešeno - 1:1 u utakmici drugog kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj
Škotska osvojila bod, Švajcarskoj poništena dva golaGetty © Richard Sellers/Sportsphoto/Allstar

Zagrmele su gajde u Kelnu i najavile odlučnu i borbenu Škotsku, željnu da popravi utisak iz prvog meča.

I brzo su Škoti uspeli u tome - već u 13. minutu igre su došli do prednosti.

Kontranapad, Makgin je proigrao Maktominija, a ovaj šutirao ka golu ne baš idealno.

Ipak, Fabijan Šer je intervenisao ispred golmana i samo ga prevario i smestio loptu u svoju mrežu.

Sve što je dobro uradila, Škotska je prosula u 26. minutu.

Užasna povratna lopta ka golmanu, Džerdan Šaćiri je prvi došao do nje, sjajno šutirao iz prve i doneo Švajcarskoj izjednačenje.

Još jednom se tresla mreža Angusa Gana, kada je snalažljivi Dan Ndoje u 33. minutu postigao gol. Ipak, napadač Bolonje se aktivirao iz ofsajda, pa je ovaj pogodak poništen.

Švajcarska je bila blizu gola u 58. minutu, kada je Ndoje iz odlične pozicije šutirao pored gola.

A Škoti su bili još bliži - Grant Henli je visoko skočio posle prekida, šutirao glavom, ali pravo u stativu.

Mreža se zatresla u završnici meča, ali je Embolo bio u ofsajdu, pa je i ovaj pogodak poništen.

Nemačka je jedina obezbedila plasman u narednu fazu, pošto je na prvom mestu sa šest bodova.

Švajcarska ima četiri, Škotska jedan dok je Mađarska bez bodova.

U poslednjem kolu sastaju se Nemačka - Švajcarska, odnosno Škotska - Mađarska.