Srbija u nadoknadi do boda, Jović sačuvao "orlove" od bruke protiv Slovenije

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Slovenijom 1:1 (0:0,) u drugom kolu Grupe C na Evropskom prvenstvu. "Orlovi" nakon dva meča imaju jedan osvojen bod, pa će duel sa Danskom (25. jun) odlučivati o njihovoj sudbini na šampionatu Evrope u Nemačkoj
Srbija u nadoknadi do boda, Jović sačuvao "orlove" od bruke protiv SlovenijeGetty © Sebastian Widmann - UEFA

Malo je nedostajalo da fudbalska reprezentacija Srbije priredi još jedno veliko razočaranje na velikim turnirima.

Sekunde su delile Sloveniju od istorijske prve pobede na Evropskom prvenstvu, a izabranike Dragana Stojkovića Piksija do novog poraza.

Vodili su Slovenci od 69. do 95. minuta susreta, ali je u poslednjim sekundama Srbija izjednačila i stigla do boda.

Neizvesna utakmicu odigranu na "Fudbalskoj areni" (Alijanc) u Minhenu, rešena je u poslednjih dvadesetak minuta.

Slovenija je iskoristila kiks i izgubljenu loptu "orlova" na protivničkoj polovini, povela napad u tranziciji i krunisala ga pogotkom Karničnika.

Do gola i prvog boda na šampionatu, "orlovi" su stigli pogotkom u petom minutu nadoknade.

Korner je izveo Ilić, a najbolji u skoku bio je Luka Jović, koji je postigao izuzetno bitan pogodak.

Nakon dva odigrana meča u Grupi C, Srbija ima jedan osvojen bod, dok je Slovenija na dva.

Za razliku od meča sa Engleskom, Srbija je počela susret nešto bolje.

"Orlovi" su hteli da diktiraju uvodni tempo i da traže način da probiju protivničku odbranu, te stvore nešto izgledniju priliku.

Ipak, već nakon par minuta je utakmica dobila drugačiji zaokret.

Slovenci su počeli da igraju slobodnije i to je rezultovalo uzbuđenjima pred golom Srbije.

Prvo je Čerin šutirao sa distance u Rajkovića, a potom je Mlakar iz solidne situacije, takođe oprobao udarac koji je završio u rukama srpskog golmana.

Prvi šut u okvir gola rivala u prvom delu meča, Srbija je imala u 27. minutu, kada je Vlahović glavom poslao loptu do Oblaka.

Do kraja prvog dela meča, obe ekipe mogle su do gola, ali se rezultat nije menjao.

"Orlovi" su nakon kornera u 30. minutu uspeli da ubace loptu gotovo do gol-linije rivala, ali je tamo intervenisao defanzivac  Slovenije.

Osam minuta kasnije, sreća je bila saveznik selekcije Dragana Stojkovića Piksija.

Publika na stadionu je već videla loptu u golu Rajkovića, ali je nakon šuta Elšnika, ona pogodila stativu.

Na odbitak je naleteo Šeško, koji je prebacio nebranjen gol Slovenije.

Mitrović je par minuta kasnije uspeo da pokaže svoje fizičke sposobnosti, kada je izdržao duel sa rivalom u protivničkom petercu, ali je Oblak odbranio njegov pokušaj izbliza.

Drugo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja i dva golaa.

Meč je rešen u poslednjih dvadesetak minuta, kada su obe selekcije postigle po jedan pogodak.

Slovenci su u 69. minutu poveli preko Karničnika, kada su poveli odličan kontra-napad i pretvorili ga u pogodak.

Delovalo je da će se izabranici selektora Keka uspešno odbraniti, ali je Srbija u poslednjoj sekundi stigla do izjednačenja.

Veliko slavlje kako fudbalerima i klupi naše selekcije, tako i velikom broju navijača, doneo je Luka Jović.

Srpski napadač bio je najviši u skoku nakon kornera i glavom poslao loptu u mrežu.

Naredni meč, Srbija će odigrati protiv selekcije Danske, 25. juna od 21.00.

• 20. jun 2024 • 16:55

16:55

Kraj meča

Slovenija - Srbija 1:1.

• 16:52

90+5' GOOOOL! Srbija je izjednačila!

Luka Jović je strelac!

• 16:51

90' Još pet minuta igre

Igraće se još pet minuta.

• 16:46

87' Opsada gola Jana Oblaka

Igra se pred golom Slovenije, ali nema većih opasnosti po Jana Oblaka.

• 16:40

83' Pokušaj Samardžića

Nekoliko igrača je nanizao Samardžić, pa šutirao pored gola.

• 16:37

80' Slovenci blizu drugog gola

Umalo je Karničnik stavio tačku, šutirao je pored stative.

• 16:29

72' Prečka!

Mitrović je šutirao, pogodio je prečku.

• 16:26

69' GOL! Slovenija vodi

Brz kontranapad Slovenije, Žan Karničnik je završio akciju golom.

• 16:22

65' Dvostruka izmena

Lukić i Vlahović napuštaju teren, u igri su Luka Jović i Sergej Milinković-Savić.

• 16:16

58' Dobar Šeškov pokušaj

Kontra Slovenaca, Benjamin Šeško je lepo šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Rajković odlično reagovao.