Još jedno bledo izdanje Engleza, jedva bod protiv Danske

Reprezentacije Engleske i Danske odigrale su 1:1 u utakmici drugog kola grupe C na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj
Još jedno bledo izdanje Engleza, jedva bod protiv DanskeGetty © Mahmut Serdar Alakus/Anadolu

Glavni favorit je odigrao još jednom ispod očekivanja koja su bila ogromna pred početak turnira u Nemačkoj.

Nije delovalo tako kada je Engleska povela u 18. minutu preko Harija Kejna.

Kajl Voker je probio po boku, ubacio pred gol, a lopta je uz mnogo sreće završila u Kejnovim nogama, a napadač Bajerna je rutinski smestio u mrežu.

Ipak, Danci su odgovorili do odlaska na odmor.

Napadala je Danska, imala inicijativu, a u 34. minutu je došla do izjednačenja.

Morten Hjulmand je opalio po lopti sa 28 metara, a uz pomoć stative, završila je u golu.

Imali su prilike i jedni i drugi, uglavnom šutevima sa distance, ali su Kasper Šmajhel i Džordan Pikford sve odbranili.

Najbliži golu je bio Fil Foden u 56. minutu, kada je savladao golmana Danske udarcem iz daljine, ali je stativa zaustavila udarac fudbalera Mančester sitija.

Englezi su potpuno pali u završnoj trećini meča, pa su Danci bili nadomak gola u nekoliko navrata.

Ipak, nisu bili dovoljno precizni, pa će Englezi biti više zadovoljni ovim bodom.

Posle dva odigrana kola, Engleska je prva u grupi C sa četiri boda, Slovenija je druga sa dva, koliko ima i trećeplasirana Danska, dok je Srbija na poslednjem mestu sa jednim bodom.

U poslednjem kolu, narednog utorka, sastaju se Srbija i Danska, odnosno Engleska i Slovenija.