Borbeni Gruzini osvojili prvi bod na Evropskom prvenstvu

Reprezentacije Gruzije i Češke odigrale su nerešeno 1:1 u utakmici drugog kola grupe F na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj

Posle poraza u prvom kolu, i za Gruziju i za Češku je ovaj meč bio presudan za konačan plasman u grupnoj fazi.

Iako bod ne igra previše niti jednima niti drugima, svakako će njime biti zadovoljnija Gruzija, kojoj je to prvi bod na Evropskim prvenstvima.

Češka, favorit na ovom meču, od početka je stvarala šanse i igrala ofanzivno, ali je Giorgi Mamardašvili blistao na golu.

Golman Valensije je odbranio nekoliko neverovatnih udaraca Čeha u prvom delu igre.

U završnici prvog dela igre, Gruzija je dobila neočekivano savršenu priliku.

Robin Hranač, koji je u meču sa Portugalijom postigao autogol, igrao je sada rukom u kaznenom prostoru, pa je Gruzija dobila penal.

Mikautadze je sigurno izveo penal, pa je Gruzija na poluvreme otišla sa prednošću.

Češka je na vreme izjednačila, uz mnogo sreće.

Igrao se 59. minut kada je Lingr šutirao glavom posle kornera, lopta se odbila do Patrika Šika, a onda od njega u mrežu.

Nije, ipak, imao sreće Šik, pošto je ubrzo napustio igru zbog povrede.

I bez najboljeg igrača, Češka je napadala do samog kraja.

Borbeni Gruzini su izdržali sve nalete, a onda su u poslednjim sekundama mogli i do pobede.

Brzu kontru završio je Saba Lobdžanidze, lošim udarcem preko prečke.

Turska je prva u grupi F sa tri boda, koliko ima i Portugalija. Češka ima bod, koliko i Gruzija.

Portugalija i Turska igraju svoj meč drugog kola u 18 sati, dok će se u poslednjem kolu sastati Gruzija i Portugalija, odnosno Turska i Češka.