Nemci dominirali, ali jedva izvukli bod protiv Švajcarske

Reprezentacije Nemačke i Švajcarske odigrale su 1:1 u trećem kolu grupe A Evropskog prvenstva

Nemačka je dobila opomenu u idealnom trenutku - kada može da dopusti loš rezultat.

Nemci su obezbedili plasman u narednu rundu pre utakmice sa Švajcarskom, ali je ekipa Julijana Nagelsmana od starta pokazivala da želi novi trijumf.

Uspela je Nemačka prva da zatrese mrežu, igrao se 17. minut kada je Robert Andrih postigao prelep gol sa distance.

Ipak, prethodno je Musijala napravio faul u kaznenom prostoru, pa je gol poništen nakon gledanja snimka.

Švajcarci su u 28. minutu došli do prednosti - Frojler je ubacio loptu pred gol, a Dan Ndoje je sproveo u mrežu.

Nemci su imali inicijativu, ređali napade, ali nisu uspevali da otključaju odbranu protivnika.

Švajcarcima je poništen gol u 84. minutu, pošto je Ndoje bio u nedozvoljenoj poziciji.

Nemcima se sav trud isplatio u nadoknadi, kada je Niklas Fulkrug glavom doneo Nemcima izjednačenje.

U drugom meču grupe A, Mađarska je sa 1:0 savladala Škotsku.

Nemačka je prva sa sedam bodova, Švajcarska ima pet, Mađarska tri dok je Škotska poslednja sa jednim bodom.