Holandija bez muke do četvrtfinala, Rumuni bez ideje protiv "lala"

Holandija pobedila Rumuniju sa 3:0 u meču osmine finala Evropskog prvenstva u Nemačkoj
Holandija bez muke do četvrtfinala, Rumuni bez ideje protiv "lala"Getty © Carl Recine

Holandija je opravdala ulogu favorita, pošto je lako došla do pobede i četvrtfinala turnira.

Rumunija je hrabro ušla u duel, ali se sve raspalo nakon primljenog gola.

Prva je i zapretila, ali je Denis Man šutirao preko gola.

Igrao se 20. minut kada je Holandija došla do prednosti.

Ćavi Simons je dodao do Kodija Gakpa, fudbaler Liverpula je bio "svoj na svome" - prihvatio je loptu na boku, zalomio u sredinu, a onda snažno šutirao u sam ugao.

Od tog trenutka, do odlaska na odmor, postojao je samo jedan tim.

Holandija je pritiskala, napadala, šutirala, ali je odbrana Rumunije, nekako, uspela da zadrži jedan gol zaostatka.

O dominaciji "lala" najbolje govori podatak da su izveli deset kornera u prvih 45 minuta igre.

U istom ritmu je nastavila Holandija u nastavku - ređali su se napadi, napravili su brojne prilike, ali lopta nije htela u gol.

Jeste u 68. minutu, kada je ponovo Kodi Gakpo zatresao mrežu, ali je bio u ofsajdu.

Depaj je lepo gađao iz slobodnjaka, ispod živog zida, ali pored stative. Slično je završio i udarac Džoija Vermana, nekoliko minuta kasnije.

Konačno su Holanđani došli do drugog gola u 83. minutu.

Kodi Gakpo je izdržao duel, proigrao Donejla Malena pred golom, a fudbaler Dortmunda je spoveo loptu u mrežu.

Malen je stigao još jedan gol da postigne, u nadoknadi, kada je završio brz kontranapad.

Holandija će u četvrtini finala igrati protiv boljeg iz duela Austrija - Turska.

• 2. jul 2024 • 19:53

19:53

Kraj meča

Rumunija - Holandija 0:3.

• 19:52

90+3' GOL! Malen postiže novi gol

Brz kontranapad Holandije, Malen je vukao loptu i onda rutinski završio.

• 19:42

83' GOL! Holandija vodi 2:0

Gakpo je izdržao duel, proigrao Malena, a ovaj je samo sproveo loptu u mrežu.

• 19:36

78' Dumfris dobija žuti karton, potpuno neshvatljivo

Dumfris je "otezao" sa izvođenjem auta. Sudiji je "prekipelo" , pokazao mu je žuti karton.

• 19:32

73' Sada Verman blizu mreže

Odlično je petom ostavio loptu za Vermana, ovaj lepo gađao ali, kao i do sada - uz samu stativu.

• 19:27

68' Depaj blizu gola!

Depaj je lukavo šutirao iz slobodnjaka, ispod živog zida, ali tik pored stative.

• 19:23

63' Nema gola!

Bio je Gakpo u nedozvoljenoj poziciji.

• 19:22

63' GOL! Čeka se VAR...

Gakpo je još jednom smestio loptu u mrežu, ali deluje da je bio ofsajd.

• 19:21

62' Dobar pokušaj Kodija Gakpa

Dugo je vukao loptu Gakpo, šutirao sa distance, ali je lepo odbranio Nica.