Spektakl u Lajpcigu, Turska izborila plasman u četvrtfinale Eura

Fudbaleri Turske poslednji su učesnici četvrtfinala na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj, pošto su u Lajpcigu sa 2:1 savladali selekciju Austrije

Iako je mnogo pokazala u prve tri utakmice na turniru u Nemačkoj, selekcija Austrije zaustavljena je u osmini finala, pošto je poražena od Turske 2:1.

Rani gol defanzivca Demirala u velikoj meri oblikovao je meč u Lajpcigu, pošto su Austrijanci, pod pritiskom rezultata, tokom 90 minuta kidisali ka golu koji je fantastično branio Mert Gunok.

Demiral je već u 57. sekundi doneo veliku radost turskim navijačima, a to je i najbrži gol u nokaut fazi evropskih prvenstva u istoriji takmičenja.

Marko Arnautović je propustio odličnu šansu za Austriju na startu drugog dela, a onda Demiral, posle još jednog kornera, postiže i drugi gol na meču.

Austrija se nije predavala, nastavila je sa napadima uprkos pljuskovima na "Red bul areni", pa je uspela da doše do pogotka u 66. minutu - Gregorič je doneo nadu ekipi Ralfa Rangnika.

Stihijski su napadali Austrijanci do kraja meča, umalo primili gol iz kontranapada, ali je Jilmaz bio neprecizan.

A onda, u poslednjim trenucima meča, Austrija je imala i najbolju priliku za izjednačenje i produžetke - Baumgartner je pokušao glavom da zatrese mrežu Turske, ali je Gunok izveo verovatno najbolju odbranu u dosadašnjem delu šampionata.

Austrija je bila prva u grupi, pokazala mnogo na šampionatu u Nemačkoj, ali je među osam najboljih ipak otišla Turska, koja će u četvrtfinalu igrati protiv Holandije.

• 2. jul 2024 • 22:53

22:53

Kraj, Turska je u četvrtfinalu!

Završen je meč, Turska je savladala Austriju 2:1 i igraće u četvrtfinalu Eura protiv Holandije!

• 22:48

90' - Igraće se još četiri minuta

Portugalski sudija produžio je meč za još 4 minuta.

• 22:38

80' - Opsada gola Turske, koja čuva prednost

Igra se isključivo na polovini turske selekcije, Austrijanci kruže oko protivničkog kaznenog prostora, ali bez izglednije prilike za gol.

• 22:24

66' - GOL! Austrija se vraća u život - 1:2!

Rezervista Gregorič postiže pogodak za Austriju, koja smanjuje rezultat na 2:1!

• 22:17

60' - GOL! Autrija vodi 2:0, ponovo je strelac Demiral!

Još jedan korner za Tursku, još jedan pogodak Demirala - Defanzivac El Ahlija duplira prednost svoje reprezentacije!

• 22:15

55' - Austrija ponovo napada, nema promene rezultata

Slično kao u većem delu prvog poluvremena, Austrija ima loptu u posedu, napada, a najbolju priliku na meču propustio je Marko Arnautović.

Turska i dalje ima gol prednosti.

• 22:03

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme utakmice u Lajpcigu.

• 21:47

Turci sačuvali vođstvo do poluvremena

Posle prvih 45 minuta utakmice u Lajpcigu, Turska vodi protiv Austrije 1:0.

• 21:35

35' - Turska i dalje vodi 1:0

Kako vreme prolazi, tako su napadi Austrije sve blaži, a turska odbrana sve lakše izlazi na kraj sa pokušajima Sabicera i Arnautovića.

• 21:20

20' - Austrija napada, ali ne stvara prilike

Potpuno su se povukli Turci, prepustili posed rivalu, ali Austrija, osim na samom startu meča, ne uspeva da stvori priliku pred golom Gunoka.