Srbija i Balkan

Totenhem deklasirao Vilu u Birmingemu i najavio paklenu borbu za Ligu šampiona

Fudbaleri Totenhema pobedili su u gostima Aston Vilu sa 4:0 u utakmici 28. kola Premijer lige
Totenhem deklasirao Vilu u Birmingemu i najavio paklenu borbu za Ligu šampionaGetty © Alex Pantling

Duel ekipa koje se bore za četvrto mesto, koje vodi u Ligu šampiona obećavao je spektakl.

Važnost meča je možda doprinela tome da u prvom poluvremenu ne bude previše uzbuđenja, ali spektakl nije izostao.

Posle miroljubivih 45 minuta igre u Birmingemu, potpuno se rasplamsala borba.

Totenhem je poveo u 50. minutu, golom Džejmsa Medisona, a samo tri minuta kasnije je na 2:0 povisio Brenan Džonson, nakon užasne greške domaće defanzivne linije.

Džonu Mekginu je "prekipelo", pa je u 65. minutu dobio direktan crveni karton, posle divljačkog faula nad Okogijem.

Sa igračem više, Totenhem je u završnici postigao još dva gola.

Son se upisao u strelce u prvom minutu sudijske nadoknade, a onda i Timo Verner - u četvrtom.

Aston Vila je i dalje na četvrtom mestu sa 55 bodova, ali se Totenhem primakao na samo dva boda zaostatka - ima 53.

Vest Hem ja na svom terenu odigrao samo 2:2 sa Barnlijem.

Gosti su imali dva gola prednosti posle prvog dela igre, prvo je Fofana pogodio, a zatim je autogol postigao Mavropanos.

Lukas Paketa je na startu drugog dela smanjio, a Dani Ings je izjednačio u prvom minutu nadoknade, nakon što mu je prvi gol poništen u 86. minutu zbog ofsajda.

Vest Hem je sedmi sa 43 boda, dok je Barnli pretposlednji sa 14.

Brajton je sa 1:0 savladao Notingem Forest, a meč je odlučio igrač gostiju - Omobamidele, koji je zatresao svoju mrežu u 29. minutu.

Brajton je osmi sa 42 boda, dok je Notingem na 17. poziciji sa 24.