Svet

Vlahovićeve majstorije protiv Lacija, "stara dama" slavila u derbiju

Srpski fudbaler Dušan Vlahović postigao je dva pogotka u pobedi Juventusa nad Lacijom od 3:1, u derbiju četvrtog kola Serije A
Vlahovićeve majstorije protiv Lacija, "stara dama" slavila u derbijuGetty © Valerio Pennicino

Dušan je na startu meča na sjajan način uspeo da matira golmana gostiju i tako donese prednost svojoj ekipi.

Igrao se deseti minut kada je Lokateli ubacio loptu u šesnaesterac "orlova", a tamo je Vlahović fantastično reagovao i "spakovao" loptu u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena, Juventus je postigao još jedan pogodak.

To je bilo delo Kijeze, koji je u 26. minutu povisio na 2:0 za tim iz Torina.

Gosti su smanjili preko Luiza Alberta u 64. minutu na 2:1, ali je usledio novi gol Vlahovića.

Igrao se 67. minut, kada je Mekini bio asistent, a srpski napadač strelac novog gola.

Maestralno je Vlahović prihvatio loptu grudima, prebacio je na desnu nogu i onda uputio neodbranjiv udarac.

Uprkos glasinama i činjenici da je bio na izlaznim vratima Juventusa, Vlahović je na odličan način započeo novu sezonu.

U četiri utakmice, Dušan ima isto toliko postignutih golova.