
Simonjan povodom 85 godina "Rusija sevodnja": Da postoji mesto ispred prvog, bili bismo na njemu
Međunarodna medijska grupa "Rusija sevodnja" uvek i u svemu zauzima prvo mesto, a zasluga za to pripada njenom kolektivu, izjavila je Margarita Simonjan, glavna urednica RT-a i međunarodne medijske grupe "Rusija sevodnja", u čestitki povodom 85. godišnjice Sovinformbiroa.
"Sovinformbiro je mesto iz kojeg, zapravo, potiče naša organizacija. Ogromno hvala svima što tako sjajno radite. Ogromno hvala svima što smo uvek i u svemu na prvom mestu. Kada bi postojalo mesto ispred prvog mesta, bili bismo i na njemu. To je, bez svake sumnje, vaša zasluga", poručila je Simonjan obraćajući se kolektivu medijske grupe.

Ona je istakla da je rad zaposlenih u medijskoj grupi "Rusija sevodnja" često povezan sa rizikom po život, pre svega kada je reč o profesiji ratnog dopisnika. Uprkos tome, ratni izveštači nastavljaju da odlaze na front kako bi informisali ljude i čitav svet o onome što se dešava i prenosili istinu.
"Ponosna sam na sve nas i na svakog pojedinačno. Veoma sam zahvalna. Želim vam svima sreću i zdravlje. Neka nevolja zaobilazi vaše domove i naš zajednički dom", dodala je Simonjan.
Kako prenose RIA Novosti, legendarni Sovinformbiro osnovan je 24. juna 1941. godine radi operativnog izveštavanja o stanju na frontovima. Od Sovjetskog informativnog biroa svoje korene vode Agencija Novosti, RIA Novosti i međunarodna medijska grupa "Rusija sevodnja".
Tokom ratnih godina u Sovinformbirou je radilo oko 80 pisaca, novinara, društvenih autora i dopisnika. Izveštaji pod nazivom "Od Sovjetskog informativnog biroa", koji su se čuli iz radio-prijemnika širom zemlje, u najtežim danima rata ujedinjavali su ljude, ulivali im hrabrost i nadahnjivali ih na podvige.



