Holand nastavio teror, ali je Everton zaustavio "građane"

Posle remija između Sitija i Evertona ruke trlja Arsenal koji ima šansu da dodatno pobegne prvom pratiocu
Holand nastavio teror, ali je Everton zaustavio "građane"Getty © Eddie Keogh / Stringer

Fudbaleri Mančester sitija i Evertona odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 18. kola Premijer lige.

"Građani" su napravili novi kiks i u poslednjoj utakmici u 2022. ostali bez kompletnog plena, iako su imali vođstvo.

Aktuelni šampion poveo je u prvom poluvremenu preko Erlinga Brauta Holanda, koji je nastavio teror u engleskom šampionatu.

Iskoristio je odličnu asistenciju Rijada Mahreza i postigao 21. gol u Premijer ligi, a peti na poslednje četiri utakmice u svim takmičenjima.

Mogao je Siti da duplira prednost u finišu prvog poluvremena, kada je Džon Stons glavom pogodio stativu.

Međutim, "karamele" su sačekale svoju šansu i sredinom drugog dela došle do izjednačenja. Demaraj Grej je fantastično pogodio u polukontri i doneo 1:1 iz prvog šuta Evertona na utakmici.

Izabranici Pepa Gvardiole su po jakoj kiši pokušavali da dođu do trijumfa, ali su se gosti odbranili i duel na "Etihadu" je završen remijem.

Ovim ishodom najzadovoljniji će biti Arsenal koji ima četiri boda više od "građana", ali i šansu da ode na plus sedam.

U ostalim utakmicama Fulam je sa 2:1 pobedio Sautempton, uz promašeni penal našeg Aleksandra Mitrovića u samoj završnici.

Lids je zaustavio Njukasl (0:0), dok je Kristal Palas bio bolji na gostovanju kod Bornmuta – 2:0.