Dva gola Gomeša u Subotici, Partizan osvojio nove bodove u Superligi

Fudbaleri Partizana pobedili su u gostima subotički Spartak sa 2:1 u utakmici 22. kola Superlige Srbije
Dva gola Gomeša u Subotici, Partizan osvojio nove bodove u Superligi© FK Partizan / Miroslav Todorović

Crno-beli su do prednosti došli u završetku prvog dela igre.

Igrao se 41. minut, kada je Rikardo Gomeš izašao pred golmana Spartaka i mirno smestio loptu u mrežu.

Borbeni domaćin je uzvratio na početku drugog dela igre, a izjednačenje je doneo Stanić u 54. minutu.

Pitanje pobednika rešio je, svojim drugim golom na meču, Rikardo Gomeš u 67. minutu meča.

Partizan će u narednom kolu na svom terenu igrati sa kragujevačkim Radničkim, dok će Spartak gostovati ekipi TSC-a.

U ostalim današnjim mečevima, fudbaleri TSC-a pobedili su u Novom Sadu ekipu Mladosti rezultatom 2:1, dok su Radnički i Javor odigrali bez golova - 0:0.

Mladost je povela u 11. minutu golom Đorđa Đenića, ali su gosti izjednačili pet minuta kasnije pogotkom Ifeta Đakovca iz penala.

TSC je do pobede stigao golom Petra Ratkova u 31. minutu.

Mladost je meč završila sa fudbalerom manje, pošto je Emanuel Hakman isključen u 41. minutu.