Kup Rusije: Porazi Ivića i Jokanovića u prvim mečevima

U prvim utakmicama četvrtfinala Kupa Rusije pobede su ostvarili fudbaleri Krila Sovjetova i CSKA
Kup Rusije: Porazi Ivića i Jokanovića u prvim mečevimaGetty © Marc Atkins / Stringer

Fudbaleri Krila Sovjetova su na svom terenu slavili protiv moskovskog Dinama rezultatom 2:1. Domaćini su poveli početkom drugog poluvremena golom Vladimira Pisarskog, da bi ekipa Slaviše Jokanovića uspela da izjednači u 81. minutu preko Konstantina Tjukavina.

Gol vredan pobede postigao je Aleksandar Zuev u 89. minutu.

Još jedan srpski trener, Vladimir Ivić, pretrpeo je poraz. Njegov Krasnodar poražen je na gostovanju CSKA u Moskvi rezultatom 3:0.

Golove za klub iz prestonice su postigli Moises u 10, Fedor Čalov u 30. i Anton Zabolotnji u 86. minutu na asistenciju Milana Gajića.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde je odigrao ceo meč za CSKA, a od 85. minuta pridružio mu se i Saša Zdjelar. Za goste iz Krasnodara od 69. minuta zaigrao je i Mihajlo Banjac.

Revanš mečevi se igraju 28. februara i 1. marta.