Prvi trofej za Ten Haga u Junajtedu - "đavoli" osvojili Liga kup

Fudbaleri Mančester Junajteda osvojili su Liga kup Engleske, pošto su u finalu na Vembliju savladali Njukasl 2:0
Prvi trofej za Ten Haga u Junajtedu - "đavoli" osvojili Liga kupGetty © Eddie Keogh

Mančester junajted je osvojio prvi trofej posle pet godina, pošto je na Vembliju savladao Njukasl u finalu Liga kupa.

Snovi "svraka" i njihovih navijača, koji su napravili fenomenalnu atmosferu u Londonu, raspršeni su već u prvom delu igre, u kojem su oba gola postignuta.

Njukasl je prvi zapretio ozbiljnije, ali je De Hea sjajno odbranio udarac Sen Maksimena u 32. minutu.

Već u narednom napadu, Junajted je došao do prednosti - Luk Šo je fenomenalno izveo prekid, a Kasemiro glavom šalje loptu u mrežu.

Nesrećni Sven Botman je u 39. minutu skrenuo loptu u svoju mrežu i, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.

Erik ten Hag je osvojio prvi trofej sa Junajtedom, u prvoj sezoni na klupi "đavola".

Junajtedu je ovo šesti trofej Liga kupa, prvi posle 2017. godine.