Rapsodija Junajteda, Rašford ponovo raspoložen

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su na svom terenu ekipu Lestera sa 3:0 u meču 24. kola Premijer lige
Rapsodija Junajteda, Rašford ponovo raspoloženGetty © Richard Heathcote

Nastavljaju "crveni đavoli" sa odličnim partijama u svih takmičenjima, a novu pobedu u Premijer ligi upisali su nad ekipom Lestera.

Ponovo je Markus Rašford bio "prva violina" tima iz Mančestera, ovoga puta sa dva gola.

U 25. minutu je engleski fudbaler doneo prednost Junajtedu na "Old Trafordu" i sa vođstvom od 1:0 se otišlo na pauzu za poluvreme.

U drugom delu utakmice, domaći su u razmaku od pet minuta postigli dva  gola i rešili pitanje pobednika.

Prvo je u 56. minutu Rašford drugi put na meču pogodio za 2:0, da bi konačan rezultat u 61. minutu postavio Sančo.

Do kraja meča ređale su se prilike pred golom "lisica", ali se rezultat nije menjao.

Junajted je pobedom iskoristio kiks gradskog rivala, ekipe Mančester sitija, koja je u 24. kolu remizirala sa Notingem forestom.

Četa Erika ten Haga tako je prišla na samo tri boda zaostatka za "građanima" i drugoj poziciji na tabeli Premijer lige.