Roma iznervirala i pobedila "staru damu"

Žoze Murinjo sjajno postavio taktiku i tri boda ostala su na "Olimpiku"
Roma iznervirala i pobedila "staru damu"© Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Fudbaleri Rome pobedili su minimalnim rezultatom (1:0) ekipu Juventusa, u derbiju koji je obeležio 25. kolo italijanske Serije A.

"Vučica" je nastavila da se bori za Ligu šampiona, ujedno nastavivši košmarnu sezonu velikana iz Torina.

Odlučujući trenutak dogodio se početkom drugog poluvremena, kada je Đanluka Mančini postigao pobednosni pogodak.

Krilni igrač Rome fantastično je šutirao sa nekih dvadesetak metara i pogodio suprotni donji ugao.

Do kraja susreta Juventus je pokušavao, ali nije uspeo da izjednači.

Dušan Vlahović je odigrao čitav meč, ali se nije proslavio, dok je Filip Kostić zamenjen u 77. minutu. Na drugoj strani, Nemanja Matić je bio u veznom redu svih 90 i kusur minuta.

U samoj završnici indisponirani Mojze Kin je napravio glupost i dobio direktan crveni karton, samo što je ušao u igru.

"Stara dama" je pala na osmu poziciju sa 35 bodova, sedam manje od Atalante koja je na mestu koje vodi u Evropu.

Roma je skočila na četvrto mesto sa 47.

Prethodno je Inter pogocima Henriha Mhtarijana i Lautara Martineza lako izašao na kraj sa Lećeom – 2:0.

Specija i Verona, odnosno Sampdorija i Salernitana su odigrale bez golova, pa je tako Dejan Stanković došao do boda posle dva uzastopna poraza.