Arsenal nastavlja pohod na titulu: Pao i Kristal Palas

Fudbaleri Arsenala nastavljaju da pružaju fantastične partije
Arsenal nastavlja pohod na titulu: Pao i Kristal PalasGetty © Ryan Pierse / Staff

Ovoga puta izabranici Mikela Arteta pobedili su Kristal Palas rezultatom 4:1 u utakmici 28.kola Premijer lige Engleske.

Ekipu Arsenala je predvodio fantastični Bukajo Saga koji je  postigao dva gola i zabeležio asistenciju.

Mladi fudbaler je najpre asistirao Martineliju u 28. minutu, da bi se potom i sam upisao u strelce u 43. i 74. minutu. Strelac za pobedničku ekipu bio je i Granit Džaka u 55. minutu.

Jedini pogodak za Kristal Palas postigao je Džimi Šruf u 63. minutu.

Arsenal i posle ovog kola ostaje prvi na tabeli sa 69 bodova, osam više od Mančester sitija koji ima meč manje. U narednom kolu igraju protiv Lidsa.

Kristal Palas je na 12. mestu, a ovo im je bio četvrti poraz u nizu. Priliku da prekinu negativnu seriju imaće protiv Lestera koji im dolazi u goste.