Siti rutinski sa Lesterom, nezaustavljivi Erling grabi ka rekordu

Fudbaleri Mančester sitija savladali su na svom stadionu ekipu Lestera sa 3:1 u meču 31. kola Premijer lige
Siti rutinski sa Lesterom, nezaustavljivi Erling grabi ka rekorduGetty © Michael Regan

Ekipa Pepa Gvardiole odradila je posao protiv Lestera i osvojila sva tri boda na "Etihadu".

Siti je već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika, pa je u nastavku mogao da odmori nosioce igre.

Jedan od njih svakako je Erling Holand, koji je poneo epitet igrača utakmice, postigavši dva gola.

Siti je poveo preko Stounsa već u petom minutu meča.

U 13. minutu je Holand bio precizan sa bele tačke, a u 25. je Norveški napadač drugi put zatresao mrežu.

Siti je sa 3:0 otišao na poluvreme, a u drugom delu su "građani" igrali u znatno slabijem tempu i sa mnogo manje želje da napadnu gol rivala.

Lester je to iskoristio i umalo kaznio takav pristup domaćina.

Gosti su bili bolji rival u drugih 45 minuta, ali je nedostajalo malo sreće i koncentracije u završnici kako bi učinili meč zanimljivim i neizvesnim.

Ihenačo je u 75. minutu uspeo da smanji na 3:1, a do kraja meča Leter je propustio dve velike prilike.

Jednu je imao Medison, koji je izbio potpuno sam pred golmana Edersona, ali je brazilski čuvar mreže uspeo da odbrani njegov udarac.

Drugu krucijalnu šansu, Lester nije iskoristio u samom finišu susreta, u 90. minutu, kada je Ihenačo pogodio stativu.

Siti je došao do bitne pobede u trci za prvo mesto na tabeli, pa tako Gvardiolin tim ima samo tri boda zaostatka za liderom, ekipom Arsenala.

Pomenuti igrač utakmice Erling Holand, stigao je do svog 32. gola u Premijer ligi ove sezone, pa mu tako nedostaje još samo tri pogotka, kako bi oborio rekord sa najviše golova u jednoj sezoni u najvišem rangu engleskog fudbala.

Što se tiče Lestera, oni su ostali na 25 bodova i pretposlednjoj poziciji na tabeli, pa će u preostalih sedam kola, morati grčevito da se bore kako bi ostali u Premijer ligi i naredne sezone.