Fudbaleri Čelsija poraženi su na svom stadionu od ekipe Brajtona sa 2:1 u meču 31. kola Premijer lige
Potop kojem nema kraja - Čelsi poražen i od Brajtona, pobeda Fulama, poraz TotenhemaGetty © Mike Hewitt

Ni smena Grejema Potera, odnosno vraćanje Frenka Lamparda na trenersku klupu, nije urodila plodom u redovima Čelsija.

"Plavci" nastavljaju sa katastrofalnim partijama i rezultatima, a novi "ekser u kovčeg" udarili su fudbaleri Brajtona.

Gosti su do pobede došli nakon velike borbe, znatno bolje igre i sjajnog preokreta.

U uvodnih 10 minuta, Brajton mogao do barem dva gola, ali to nije uradio zahvaljujući okviru gola Čelsija, kao i golmanu Arizabalagi.

Čelsi je to uspeo da kazni na drugoj strani, kada je uz dosta sreće i pomoći bloka, Galager poslao loptu u mrežu.

Nije igra tima iz Londona ulivala samopouzdanje njihovim navijačima, a prilike Mekalistera, Mitome i Velbeka pojačale su osećaj nesigurnosti.

Upravo je Velbek, nekadašnji reprezentativac Engleske i napadač Liverpula i Arsenala, uspeo da u finišu prvog dela meča, donese Brajtonu izjednačenje.

Gros je centrirao, a Velbek se odlično snašao u petercu rivala i glavom postigao pogodak.

Velika borba gledala se u nastavku meča, a delovalo je da je većim delom susreta Brajton bio bolji tim.

Takav odnos snaga, gosti su naplatili u 70. minutu.

Marš je doturio loptu do Ensisa, koji je postigao fenomenalan pogodak sa distance i dao kandidaturu za gol sezone u Premijer ligi.

Čelsi je pokušavao u finišu meča da dođe barem do boda, ali im to nije polazilo za nogom.

Tim Frenka Lamparda je tako upisao treći poraz u pet poslednjih utakmica, a pored tri poraza, u pomenutom periodu imaju i dva remija.

Čelsi je 11. na tabeli sa 39 bodova, dok je Brajton sedmi sa 49.

U ostalim rezultatima mečeva odigranim u subotu, Fulam je slavio na gostovanju kod Evertona sa 3:1, Kristal Palas u gostima sa 2:0 nadigrao Sautempton, Vulverhempton istim rezultatom na domaćem terenu pobedio Brentford, dok je Totenhem pretrpeo poraz od Bornmuta od 3:2.