Emerijeva Aston Vila se poigrala sa najboljom odbranom Premijer lige

Fudbaleri Aston Vile ubedljivo su sa 3:0 na svom stadionu savladali ekipu Njukasla u meču 31. kola Premijer lige
Emerijeva Aston Vila se poigrala sa najboljom odbranom Premijer ligeGetty © Shaun Botterill

Četa Unaija Emerija nastavlja da pruža impresivne partije u Premijer ligi.

Otpor Aston Vili u Birmingemu nije uspeo da pruži ni najbolji defanzivni tim engleskog fudbala.

Njukasl je bio ekipa koja je vezala pet pobeda i koja je do ove utakmice primila 21 gol u domaćem prvenstvu.

Ipak, Aston Vila predvođena sjajnim Olijem Votkinsom pobrinuli su se da taj niz bude prekinut.

Već u 11. minutu Votkins je bio asistent Remziju, koji je doneo domaćinu vođstvo.

Do kraja prvog dela utakmice se rezultat nije menjao, ali je Aston Vila u drugih 45 minuta rešila pitanje pobednika.

U 64. minutu je Votkins pogodio za 2:0, da bi potom engleksi napadač u 83. minutu ponovo zatresao mrežu gostiju i tako postavio konačan rezultat.

Po nastavku lige nakon Svetskog prvenstva, nijedan fudbaler nije imao učinak i doprinos pogodaka i asistencija u Premijer ligi, kao što je Oli Votkins.

Zadovoljan njegovom partijom bio je i selektor Engleske Geret Sautgejt, koji je posmatrao meč na "Vila parku".

Aston Vila došla je do pete uzastopne pobede, čime je došla do 50. boda i šestog mesta na tabeli Premijer lige, sa tri boda zaostatka za Totenhemom, koji ima meč manje.

Njukasl je treći na tabeli, sa 56 bodova.