Zvezda slavila u prvom pripremnom meču protiv selekcije Užica

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u prvoj kontrolnoj utakmici na ovim letnjim pripremama selekciju Užica rezultatom 3:1
Zvezda slavila u prvom pripremnom meču protiv selekcije Užica© FK Crvena zvezda

Ovaj meč je poslužio kao idealna prilika da novi šef stručnog štaba beogradskog kluba Barak Bahar isproba sve igrače.

SASTAVI:

Crvena zvezda: Glazer, Rodić, Dragović, Milunović, Vigo, Kanga, Stamenić, Katai, Mitrović, Mijatović

Užice: Tasić, Milovanović, Radojević, Ivanić, Krstović, Rašković, Petrović, N. Lazović, Ivanović, Đurić

Zvezda je povela u 19. minutu kada je Kanga pronašao Viga, a on loptu prosledio Stefanu Mitroviću koji asistira Jovanu Mijatoviću za 1:0.

Igrao se 32. minut kada su domaćini uspeli da izjednače. Svemu je prethodio kiks Nemanje Milunovića, koji je znao da iskoristi Nikola Lazović i poravna rezultat.

Tri minuta pre kraja prvog poluvremena Katai postiže gol i Zvezda sa rezultatom 2:1 odlazi na odmor.

U nastavku utakmice nastavlja se dominacija gostujuće ekipe.

Crveno-beli su povisili vođstvo u 62. minutu kada je Marko Gobeljić posle gužve u šesnaestercu zakucao loptu glavom za 3:1.

Sledeću priliku za gol Zvezda je imala u 74. minutu kada je Prucev dodao loptu Šljiviću, koji nije uspeo da realizuje šansu, tako da do promene rezultata nije došlo.