Zvezda utišala Mančester, a onda osetila moć šampiona Evrope

Beogradski crveno-beli poraženi na gostujućem terenu od Mančester sitija sa 3:1 u meču prvog kola grupne faze Lige šampiona
Zvezda utišala Mančester, a onda osetila moć šampiona EvropeGetty © Shaun Botterill

Posle uvodnih minuta u Mančesteru, retko ko je pomislio da će Zvezda imati barem jedan trenutak za radovanje u Engleskoj.

Siti je krenuo lagano, ali je postepeno pojačavao gas, da bi u završnici prvog dela ređao prilike "kao na traci".

Omri Glazer je briljirao na golu crveno-belih. Branio je sve udarce domaćih, a onaj koji nije mogao, zaustavila je prečka.

Erling Holand je bio u savršenoj prilici u 25. minutu, ali je njegov udarac glavom završio na okviru gola.

Fil Foden je imao, možda, još bolju priliku, kada je sa peterca, potpuno sam, šutirao glavom, ali je izraelski golman maestralno skinuo zicer talentovanom engleskom fudbaleru.

I kada je publika na "Etihadu" samo čekala trenutak u kojem će Siti doći do vođstva, usledio je hladan tuš.

U poslednjem minutu prvog dela igre, Zvezda je krenula u munjevitu kontru, Bukari je pobegao zadnjoj liniji, a onda rutinski matirao Edersona.

Sudija je odmah poništio gol, na asistenciju pomoćnika koji je podigao zastavicu zbog ofsajda.

Međutim, VAR je proverio situaciju i promenio odluku glavnog arbitra, koji je nakon intervencije iz VAR sobe pokazao na centar.

Bukarijev gol je prvi gol Crvene zvezde u Ligi šampiona posle 437 sušnih minuta.

Potpunu tišinu u Mančesteru remetila je samo glasna pesma nekih 2.000 navijača Crvene zvezde.

"Građani" su imali čak 22 udarca ka golu (sedam u okvir) i deset kornera, pa je bilo jasno da će Zvezda teško odbraniti prednost iz prvog dela igre.

Zvezda je imala priliku da uživa u prednosti nad šampionom Evrope na poluvremenu, ali je Siti, ipak, vrlo brzo došao do izjednačenja.

Već u prvom napadu u nastavku, Hulijan Alvarez je zatresao mrežu.

Holand je zadržao igru, sjajno proigrao Argentinca, a ovaj zaobišao Glazera i smestio loptu u mrežu.

Siti je brzo došao i do drugog gola, ali je pogodak Kajla Vokera poništen zbog ofsajda.

Ipak, drugi gol je bio neminovan, pa je Siti do prednosti došao u 60. minutu igre.

Hulijan Alvarez je poslao oštru loptu iz slobodnjaka, a Omri Glazer napravio, praktično, drugu grešku na meču – promašio je loptu, pa je ona završila u golu.

Ništa se nije promenilo u odnosu na prvi deo igre, osim jedne bitne stvari – Siti je počeo da realizuje šanse.

Jednu takvu iskoristio je Rodri, kada je u 73. minutu, prelepim udarcem pogodio sam ugao Glazerovog gola.

U završnici meča, kada su napadi domaćina izgubili na intenzitetu, Crvena zvezda je pokušala da igra ofanzivno i čuva loptu.

To im je pošlo za rukom u određenoj meri, ali to nije donelo izgledne prilike pa nije bilo opasnosti po gol domaćih.

U drugom meču grupe G, fudbaleri Lajpciga su savladali Jang Bojs kao gosti, rezultatom 3:1.

U narednom kolu, Crvena zvezda dočekuje Jang Bojs 4. oktobra, dok će Mančester siti igrati u gostima protiv Lajpciga.

• 19. sep 2023 • 22:54

22:54

Kraj meča

Mančester siti - Crvena zvezda 3:1.

• 22:53

90' Još četiri minuta

Nadoknada je četiri minuta.

• 22:51

80' Napadi Sitija utihnuli, Zvezda došla do lopte

Siti je smirio igru, ne žuri nigde i ne napada kao u dosadašnjem delu meča.

• 22:33

73' GOL! Prelep gol Rodrija

Rodri još jednom pokazue da je jedan od najboljih fudbalera na svetu na svojoj poziciji.

Prošetao se kroz kazneni i preciznim i promišljenim udarcem zatresao mrežu.

• 22:24

64' Ponovo šansa za Holanda, ponovo brani Glazer

Holand je ponovo bio u idealnoj šansi i šutira glavom, ali Glazer brani na gol liniji.

• 22:20

60' GOL! Greška Glazera

Posle briljantnih odbrana, Glazer je pogrešio i kumovao drugom golu Mančester sitija.

Alvarez je ubacio loptu iz slobodnjaka, Glazer pokušao da boksuje, ali nije zahvatio loptu, pa je ona završila u mreži.

• 22:17

58' Glazer skida sada zicer Holandu

Prvo je loše intervenisao Glazer posle udarca sa distance, pošto je na njegovu ispuštenu loptu naleteo Holand.

Ali, onda je Glazer skinuo zicer i Norvežaninu.

• 22:13

52' GOL! Ipak ofsajd...

Kajl Voker je zatresao mrežu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

• 22:07

47' GOL! Siti je izjednačio

Holand je zadržao loptu, a potom fenomenalno proigrao Hulijana Alvareza, koji je zaobišao Glazera i smestio loptu u mrežu.

• 22:05

46' Nastavljen je meč