Atletiku derbi Madrida, goleada u San Sebastijanu

Atletiko i Real odigrali još jedan gradski derbi, a ovog puta je pobedu odnela ekipa Dijega Simeonea
Atletiku derbi Madrida, goleada u San SebastijanuGetty © Denis Doyle

Atletiko jeušao odlično u meč i već posle 18 minuta imao dva gola prednosti.

Alvaro Morata je u četvrtom minutu zatresao mrežu, dok je u 18. precizan bio Antoan Grizman.

Real je odgovorio do odlaska na odmor, preko Tonija Krosa u 35. minutu.

Ipak, odmah na startu drugog dela igre Alvaro Morata je postigao još jedan gol, za velikih 3:1.

Hermoso je potom pogodio prečku, a onda je Real krenuo svim silama u napad, ali se rezultat nije menjao.

Real je treći sa 15 bodova, dok je Atletiko došao do desetog boda, ali ima i meč manje.

Uzbudljivo je bilo u prvoj današnjoj utakmici, u San Sebastijanu, gde je Real Sosijedad sa 4:3 savladao Hetafe.

Kubo je posle dva minuta doneo prednost domaćinu, ali je Hetafe preko Alenje i Majorala (sa penala), preokrenuo do poluvremena.

Ipak, domaći su do kraja potpuno preokrenuli - Ojarzabal je u 61. mintu doneo izjednačenje sa bele tačke, potom je Mendez doneo prednost, a zatim je svoj drugi gol postigao Ojarzabal u 88. minutu.

Konačan rezultat postavio je Latasa u sudijskoj nadoknadi.

Sosijedad je osmi sa devet bodova, dok je Hetafe 13. sa sedam.

Betis i Kadiz su odigrali 1:1, identičan rezultat je bio na meču Rajo Valjekano - Viljareal, dok je Las Palmas sa 1:0 pobedio Granadu.