Partizan poražen u Tel Avivu, Braun i Makabi srušili crno-bele

Košarkaši Partizana poraženi su u prvom kolu Evrolige, u Tel Avivu od Makabija – 96:81

Beogradski crno-beli nisu odigrali dobar meč u Izraelu.

Domaćin je od samog starta, nošen fanatičnom podrškom sa tribina, nametnuo ritam i diktirao tempo do samog kraja meča.

Lorenco Braun je odmah počeo da pogađa, a kada je počeo – nije prestajao.

Od prvih 13 poena za Makabi, Braunovih je bilo deset.

Željko Obradović je rotirao, tražio petorku koja će se odupreti Makabiju, ali je brzo postalo jasno da ovo nije veče crno-belih.

Odbrana nije funcionisala kako treba, energija nije bila na traženom nivou, pa je Makabi sigurno čuvao prednost.

Bilo je trenutaka kada bi Partizan odgovorio agresivno, pa bi istopio prednost domaćina, ali ti momenti su bili retki, a uglavnom ih je režirao Aleksa Avramović, koji je pošteno namučio protivnike.

Sredinom treće četvrtine se zaigralo tvrđe na obe strane, ali je Makabi potpuno prelomio meč, došao do 81:60 i mirno priveo utakmicu kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Braun sa 22 poena (uz osam asistencija), Nibo je dodao 14 poena, a Kolson je dodao dva manje.

Aleksa Avramović je postigao 24 poena, a Panter i Doužer su dodali po 11.

• 5. okt 2023 • 21:58

21:58

Kraj meča - 96:81

Ubedljiva pobeda Makabija.

• 21:42

32' Raste prednost Makabija - 81:60

Nibo sam pod košem, siguran na ziceru.

Makabi ima 21 poen prednosti.

• 21:35

Kraj treće četvrtine - 74:58

Makabi igra sigurno, čuva prednost i grabi ka pobedi.

• 21:19

25' Makabi čuva prednost - 61:50

Makabi čuva prednost sa poluvremena, čeka se nalet Partizana.

• 21:07

21' Nastavljen je meč

Partizan juri zaostatak od 12 poena.

• 20:50

Poluvreme - 55:43

Partizan nije bio dobar u odbrani, zbog čega Makabi ima veliku prednost na poluvremenu.

Lorenco Braun je bio nezaustavljiv, postigao je 22 poena.

Partizan je ipak u igri zahvaljujući Aleksi Avramoviću, koji je ubacio 20 poena.

• 20:43

16' Avramović zadaje muke domaćiu - 45:36

Prvo trojka, a onda polaganje uz dodatno bacanje.

Avramović drži crno-bele u igri.

• 20:39

14' Serija Makabija - 43:28

Makabi se brzo i lako ponovo odlepio, posle serije od 11:1.

• 20:34

13' Avramović vraća Partizan u igru - 32:27

Odlični Aleksa Avramović završava tri napada zaredom, Makabi traži tajm-aut.

Avramović je došao do 11. poena, Partizan je na "minus pet".