Partizan nakon penala eliminisao Grafičar u Kupu Srbije, "ljubičasti" imaju za čime da žale

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su eliminisali ekipu Grafičara, tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 1:1 (5:4)

Uz mnogo muke je Partizan opravdao ulogu apsolutnog favorita u duelu sa ekipom iz Prve lige Srbije.

Izabranici Igora Duljaja su uspeli da nadoknade zaostatak protiv "ljubičastih", da bi potom nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, izborili plasman u narednu rundu.

Da Grafičar nema sreće u Kupu Srbije, potvrđeno je i ove godine.

Prošle sezone, tim koji sa klupe predvodi Marko Neđić, takođe je izvukao veoma teškog protivnika - Vojvodinu, koja je takođe nakon penala uspela da eliminiše tim sa Senjaka.

Grafičar je prijatno iznenadio i ovog puta, na teškom gostovanju na stadionu Partizana.

Prvo poluvreme obeležile su šanse na obe strane, ali su ih gosti imali više.

Mreže su mirovale sve do 64. minuta, kada je viđen prelep pogodak Grafičara.

Ajdar je sa desnog krila povukao loptu u sredinu, kasnio je blok, što je mladi fudbaler iskoristio, te efektno i precizno levom nogom matirao golmana Jovanovića.

Samo dva minuta kasnije, krenuli su problemi po Grafičar.

Babakar je dobio drugi žuti karton, te su gosti u poslednjih skoro 30-ak minuta igrali sa igračem manje.

Partizan je to iskoristio kako bi preuzeo inicijativu i počeo da stvara veći broj šansi.

U 79. minutu, oštru loptu u šesnaestercu gostiju, mladi Jovanović je odlično ispratio i smestio u mrežu.

Partizan je do kraja regularnog toka utakmice, pokušavao da reši pitanje pobednika, ali se Grafičar disciplinovano branio.

Usledila je penal serija, veoma solidno su izvodili igrači obe ekipe, ali ključni momenat desio se u trećoj seriji.

Fratovićev udarac odbranio je golman Jovanović, a potom je Kalulu bio precizan i doneo Partizanu prednost u penal seriji.

Na kraju, Saldanja je "panenkom" stavio tačku na meč i doneo Partizanu plasman u narednu fazu Kupa Srbije.