Srpski košaraš Nikola Jokić, potpuno neočekivano i bizarno isključen je sa meča Čikaga i Denvera u NBA ligi. Nagetsi su i bez svog najboljeg igrača uspeli da slave u Ilinoju sa 114:106
"Šta se upravo desilo" - Jokić bizarno isključen sa meča, Denver slavio i bez SrbinaGetty © Michael Reaves

Pamtiće Nikola Jokić ovogodišnje gostovanje u Čikagu, ali ne po dobrom, već po potpuno šokantnom momentu.

Naime, Denver je odlično otvorio meč protiv Bulsa i nakon 10 minuta imao prednost 32:25.

Nikola je imao nešto "tišu" utakmicu, pošto je posle prve četvrtine imao tek četiri poena.

Čikago je u drugoj deonici krenuo u preokret, a veliku igru igrao je neverovatan potez sudija.

U samom finišu druge četvrtine, srpski košaraš je krenuo na koš protivnika i promašio je polaganje uz kontakt sa Vučevićem.

Sudije nisu svirale ništa, pa je Jokić ušao u raspravu sa njima dok je trčao nazad u odbranu.

Po mišljenju sudija, to je bilo dovoljno da se Srbinu pokažu dve tehničke greške i samim tim je Jokić bio izbačen sa meča.

Centar Nagetsa, trener gostiju, ali i svi prisutni u "Junajted centru", ostali su šokirani.

Čak ni to nije sprečilo ekipu Denvera da u preostalom delu susreta bude bolji tim i upiše pobedu.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Džekson sa 25 poena, a pratio ga je Porter Džunior sa 17.

Nikola je meč završio sa četiri poena, devet skokova i šest asistencija.