Dušan "silni" Vlahović - gol i asistencija za preokret i pobedu Juventusa

Srpski fudbaler Dušan Vlahović, bio je strelac i asistent u pobedi Juventusa na gostovanju kod Salernitane od 2:1
Dušan "silni" Vlahović -  gol i asistencija za preokret i pobedu JuventusaGetty © Francesco Pecoraro

Još jednom je srpski napadač bio heroj Juventusa.

Ovoga puta, Dušan je bio glavni akter u oba pogotka, koja su "staroj dami" doneli pobedu nakon preokreta.

Salernitana je u 39. minutu povela golom Mađorea, te je tim pogotkom na poluvreme otišla sa vođstvom.

U osmom minutu u drugom delu meča, strelac gola je zaradio drugi žuti karton, pa je tim iz Salerna do kraja susreta igrao sa igračem manje.

To je bio jedan od ključnih detalja koji je pomogao gostima da dođu do preokreta.

Juventus je zaigrao bolje i došao do preokreta i tri boda.

Prvo je Vlahović bio asistent u 65. minutu, kada je gol domaćih pogodio Iling džunior.

Delovalo je da će se meč završiti nerešenim rezultatom, ali je Vlahović glavom u nadoknadi vremena, postigao pobedonosni gol.

Juventus je pobedom došao do 46. boda u domaćem prvenstvu, što je dva manje od ekipe Intera, koja je prva na tabeli.

Salernitana je ostala na poslednjem mestu, pošto je do sada u sezoni osvojila 12 bodova, što je tri manje od izlaska iz "zone ispadanja".

Dušan Vlahović je postigao sedam golova za tim iz Torina ove sezone, uz kojih ima i tri asistencije.