Napoli golovima u nadoknadi prekinuo loš niz

Fudbaleri Napolija slavili su na svom stadionu protiv ekipe Salernitane sa 2:1, nakon preokreta u 20. kolu Serije A
Napoli golovima u nadoknadi prekinuo loš nizGetty © Francesco Pecoraro

Uspeli su aktuelni šampioni Italije da prekinu niz od tri meča bez trijumfa u domaćem prvenstvu.

Napoli je i u ovom meču imao dosta muka, što potvrđuje i podatak da su do pobede došli nakon preokreta, golom u šestom minutu sudijske nadoknade.

Kad je Salernitana povela na stadionu "Dijego Armando Maradona" u 29. minutu golom Antonija Kandreve, navijači Napolija su se uplašili da će to biti četvrta utakmica u nizu bez pobede u Seriji A.

Da ne bude tako, pobrinuo se Amir Rahmani. Prvo je u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena izborio penal koji je u gol pretvorio Mateo Politano.

Potom je i sam postigao gol u 90+6. minutu za veliku pobedu koja je zadržala Napoli u trci za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Napoli je šesti sa 31 bodom, Salernitana je ostala poslednja sa 12 bodova.

U drugom meču odigranom u istom terminu, Đenova i Torino su odigrali susret bez postignutih golova.