Fudbaleri Arsenala odigrali su najbolji meč sezone i deklasirali u gostima Vest Hem sa 6:0
Upozorenje za Liverpul i Siti: Arsenal rasturio Vest Hem i poručio da ne odustaje od trkeGetty © Justin Setterfield

Posle trijumfa nad Liverpulom u derbiju, Arsenal je odigrao još jedan neverovatan meč kojim poručuje da ne posustaje u šampionskoj trci.

Arsenal je gostovao u komšiluku, a već posle 45 minuta je obezbedio pobedu nad "čekićarima".

Glavnu ulogu u deklasiranju Vest Hema imao je upravo bivši igrač "čekićara" - Deklan Rajs.

On je u 32. minutu upisao prvu asistenciju, pošto je proigrao Salibu, a defanzivac pronašao put do mreže.

U 41. minutu je Bukajo Saka sa bele tačke duplirao prednost, a Rajs je drugi put asistirao u 44. minutu, kada se u strelce upisao Gabrijel.

U nadoknadi prvog dela, u strelce se upisao i Trosar, za velikih 4:0.

Saka je drugi gol postigao u 63. minutu, a tri minuta kasnije je sjajnu igru Rajs krunisao prelepim golom sa distance.

Arsenal je ovom pobedom došao do 52. boda.

Prvi je Liverpul sa 54, Siti ima 52, ali i meč manje od "redsa" i "tobdžija".

Vest Hem je osmi sa 36, ali je pitanje kakva je sudbina Dejvida Mojsa nakon ovog teškog poraza.