Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Nišu ekipu Radničkog sa 2:0 u utakmici 25. kola Superlige
Zvezda iskoristila kiks Partizana, crveno-beli osvojili Niš i zaseli na prvo mesto© Bane T. Stojanovic/ATAImages

Crvena zvezda je preuzela prvo mesto na tabeli Superlige.

Nakon što je Partizan poražen na svom terenu od Napretka, Crvena zvezda je pobedila Radnički u Nišu i preuzela prvo mesto od "večitog" rivala.

Napadali su crveno-beli čitavo prvo poluvreme, pa su nakon brojnih udaraca do gola došli u 34. minutu.

Posle kornera, domaći igrači su izbacili loptu iz kaznenog prostora, ali je ona došla do Gelora Kange.

Imao je Kanga vremena da se namesti, snažno je šutirao i doneo gostima prednost.

Imao je Radnički priliku da izjednači u samoj završnici prvog dela igre, ali je Omri Glazer sačuvao mrežu.

Crveno-beli su sve dileme otklonili u 87. minutu, kada je Aleksandar Katai postigao gol i postavio konačan rezultat.

Milan Rodić je ubacio sa leve strane, Katai primirio loptu i mirno je smestio u mrežu za 2:0.

Zvezda posle 25 odigranih kola ima 62 boda, dva više od Partizana.