Srbija ispustila veliku šansu, protiv Švajcarske neophodna pobeda

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 3:3 sa selekcijom Kameruna u meču drugog kola grupe G na Svetskom prvenstvu u Kataru.
Srbija ispustila veliku šansu, protiv Švajcarske neophodna pobedaGetty © Ryan Pierse

Posle dva meča, Srbija ima jedan bod i ne zavisi samo od svojih igara, već će pomno pratiti dešavanja na utakmici između Brazila i Švajcarske.

Dragan Stojković Piksi je obećao ofanzivnu Srbiju protiv Kameruna, pa su "orlovi" od starta meča krenuli ka golu rivala.

Prvu veliku šansu je kreirao Aleksandar Mitrović u 11. minutu, kada se oslobodio čuvara, lepo gađao i pogodio stativu.

Šest minuta kasnije je napadač Fulama imao još bolju šansu, lopta mu je pala pred noge posle karambola u kaznenom prostoru Kameruna, ali je šutirao pokraj stative.

Kada su svi pomislili da je samo pitanje trenutka kada će Srbija postići gol, Kamerunci su se pobrinuli za hladan tuš.

Igrao se 29. minut, N'Kulu je, posle kornera, nadskočio Veljkovića i Mitrovića, prebacio loptu glavom na drugu stativu, gde je potpuno sam bio Kasteleto, koji je imao lak zadatak da ubaci loptu u mrežu.

Bilo je potrebno nekoliko minuta da srpski fudbaleri dođ sebi od šoka, ali kada su se sabrali, ponovo su krenuli u napad. Sada još jače.

Arbitar je produžio prvi deo igre za šest minuta, a u tom periodu Srbija je došla do preokreta.

U prvom minutu nadoknade, Tadić je poslao dugu loptu iz slobodnjaka pred gol, a Strahinja Pavlović prelepo gađao glavom i doneo Srbiji izjednačenje.

"Orlovi" su iskoristili momentum, pa je dva minuta kasnije Sergej Milinković-Savić pogodio za 2:1.

Andrija Živković je odložio loptu za Sergeja, a on šutira sa ivice kaznenog prostora, za preokret.

Srbija je nastavila u istom ritmu u nastavku meča, pa su u 51. minutu odigrali najlepšu akciju na meču, ujedno i jednu od lepših na turniru.

Tadić je oduzeo loptu na protivničkoj polovini, a onda ide brza razmena Mitrovića, Kostića, Sergeja, da bi Živković, vrlo mirno i staloženo, odložio Mitroviću koji postiže 51. Gol u dresu nacionalnog tima.

Zbog igre Srbije, koja je svakim sekundom izgledala sve bolje i sigurnije, nije se moglo naslutiti sve ono što je usledilo u razmaku od tri minuta.

Igrao se 63. minut – iskusni Vinsent Abubakar je umakao čuvarima, nadmudrio ofsajd zamku i potom, maestralno, lobovao golmana Srbije.

"Orlovi" se nisu oporavili od šoka, a usledio je novi – ponovo je Abubakar izbegao ofsajd zamku, a sada je nesebično asistirao Čupo Motingu, koji rutinski donosi Kamerunu izjednačenje.

Srbija je pokušala da se vrati u meč, Piksi je probao izmenama da razmrda ekipu, ali nije bilo dobrih i velikih prilika do kraja meča.

Srbija poslednji meč na turniru igra u petak, protiv Švajcarske.

• 28. nov 2022 • 13:01

13:01

Kraj meča: Srbija - Kamerun 3:3

Završen je meč, Srbija - Kamerun 3:3.

Ispustili su "orlovi" veliku prednost od 3:1 i šansu da upišu prvu pobedu na Svetskom prvenstvu u Kataru.

• 12:59

90' +5' - Grujić šutira sa distance.

Osvojila je Srbija prostor na protivničkoj polovini, izborila aut. Lopta je stigla do Grujića, koji je sa velike distance solidno šutirao, ali je to odbranio golman Kameruna.

• 12:57

90' - Igraće se još šest minuta

Četvrti arbitar pokazao je da će sudijska nadoknada iznositi šest minuta.

• 12:52

88' - Dve prilike za Srbiju

U dva napada su strepeli odbrambeni fudbaleri Kameruna u 88. minutu. Prvo je Kostić ubacio loptu u peterac rivala, ali nije uspeo da pronađe Mitrovića, već je lopta stigla do golmana protivnika.

Samo kojih 30 sekundi kasnije, Radonjić je ubacio loptu sa desne strane, ali je Mitrović šutirao pored gola.

• 12:43

78' - Piksi "meša karte"

Tri izmene izvršio je Dragan Stojković Piksi:

Srđan Babić zamenio je Miloša Veljkovića, Marko Grujić ulazi umesto Sergeja Milinkovića Savića, a Nemanja Radonjić menja Andriju Živkovića.

• 12:42

78' - Sergej šutira preko gola

Uspeli su "orlovi" da povežu redove i kreiraju solidan napad, u kojem je Mitrović odložio loptu do Sergeja Milinkovića Savića, koji ipak šutira preko gola Kameruna.

• 12:31

66' - GOL! Kamerun postiže novi gol i dolazi do izjednačenja na 3:3

Kakav šok za Srbiju u Dohi, Kamerun postiže dva brza gola i izjednačuje na 3:3.

Ponovo kontra-napad nakon oduzete lopte i ponovo loša ofsajd zamka Srbije.

Ovoga puta Abubakar nesebično asistira do Čupo Motinga, koji nije imao težak zadatak da postigne pogodak.

• 12:28

63' - GOL! Kamerun smanjuje na 3:2, sjajan gol Abubakara

Pobegao je Vinsent Abubakar čuvarima, nadmudrio ofsajd zamku i potom maestralno lobovao golmana Srbije.

Kamerun pogotkom smanjuje na 3:2 i čini nastavak utakmice znatno neizvesnijim.

• 12:17

53' - GOOOL! Srbija vodi sa 3:1, Mitrović kruniše divnu akciju
  • 12:08

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme, nije bilo promena u sastavima obe selekcije.