"Vukovi" naoštrili zube - deklasirali Denver i izborili majstoricu

Košarkaši Minesote pobedili su Denver sa 115:70 i tako izjednačili rezultat u seriji na 3:3

Denver nije iskoristio meč loptu u Minesoti, a kako je izgledao šesti meč polufinala plej-of serije Zapada - Nagetsi nisu bili ni blizu još jednog brejka.

Aktuelni šampion NBA lige je vezao tri pobede, kojima je preokrenuo rezultat u seriji na 3:2, ali se, praktično, nije pojavio na šestom meču.

Nagetsi su doživeli najteži poraz u klupskoj istoriji kad je u pitanju plej-of, pošto su izgubili rezultatom 70:115.

Istina, dobro su Nagetsi otvorili meč - poveli su sa 9:2, ali su tu potpuno stali.

Minesota je brzo došla do preokreta, a potom samo uvećavala prednost.

Treneru Denvera, Majku Melounu, vrlo rano je postalo jasno da je meč izgubljen, pa su Nikola Jokić i Džamal Mari u poslednjoj četvrtini odigrali svega dva minuta.

Entoni Edvards je predvodio "vukove" sa 27 poena, Džejden Mekdenijels je ubacio 21, dok je Majk Konli dodao 13.

Nikola Jokić je meč završio sa 22 poena (9/19 iz igre), devet skokova i dve asistencije.

Mari, takođe, nije bio previše raspoložen za igru, pošto je postigao deset poena (4/18 iz igre).

Odlučujući meč je na programu u nedelju, a domaćin će biti Denver.