
Dodik: "Vladavina prava" odavno obesmišljena sintagma u BiH

Lider SNSD-a Milorad Dodik ocenio je da je "vladavina prava" u Bosni i Hercegovini odavno izgubila smisao, optuživši za njeno urušavanje "plejadu unitarista, stranaca i drugih besprizornih likova kojima je osnovna ideja rastakanje i nestanak Republike Srpske".
U objavi na društvenoj mreži Iks, Dodik je kritikovao ministra komunikacija i transporta BiH Edina Forta i rukovodstvo Agencije za identifikacione dokumente, evidenciju i razmenu podataka BiH (IDDEEA), tvrdeći da ignorišu odluke regulatora i sudova.
"Nijedna upravna organizacija neće biti zakonodavac Republici Srpskoj i neće temeljne procese uređivati svojim internim nezakonitim aktima. Dosta je", poručio je Dodik.
"Владавина права" је одавно обесмишљена синтагма у БиХ. И нисмо је обесмислили ми из Републике Српске, него плејаде унитариста, странаца и других беспризорних ликова којима је основна идеја растакање и нестанак Републике Српске.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 24, 2026
Гледам јуче Форту нејаког и оног неког типа из…
On je naveo da pod izgovorom digitalizacije ne sme biti dozvoljena neovlašćena obrada ličnih podataka građana Republike Srpske i Federacije BiH, kao ni, kako tvrdi, proizvoljno tumačenje nadležnosti i sprovođenje pravila bez zakonskog osnova.
"To nije digitalna transformacija – to je pravna improvizacija i hajdučija. A, Boga mi, i kriminal", istakao je Dodik.
Dodao je da Republika Srpska neće, kako je naveo, ometati druge u njihovom delovanju, ali da neće dozvoliti "bezakonje i vanustavno delovanje", ocenivši da takva praksa "neće proći".


