
Dodik: Republika Srpska je svetinja, kao i Vidovdan

Republika Srpska je svetinja i treba je učiniti mitom, rekao je predsednik SNSD-a Milorad Dodik. On je ukazao da je politička borba na domaćem terenu dozvoljena i da bi trebalo da bude sasvim normalna, ali kada je nivo BiH onda Republika Srpska treba i mora da pokaže potpuno jedinstvo.

"Da jasno znamo naše strateške ciljeve, da ih na pažljiv način odmerimo i da te ciljeve branimo. Ukoliko to ne budemo činili, svi oni koji su zlonamerni ili žele loše Republici Srpskoj uspeće u nekom vremenu bez našeg jedinstva", kazao je Dodik.
Dodik je naveo da je i Vidovdan veliki mitski datum srpske istorije, od Kosovskog boja pa sve kroz istoriju.
"Za Vidovdan su vezani mnogi uspesi, ali i neki tragični događaji našeg naroda, i zato Vidovdan ima poseban značaj obeležavanja. Tada institucije Republike Srpske daju počast svim onima koji su doprineli njenom razvoju, a nesumnjivo je da su naši borci najznačajniji koji su se upisali u istoriju", rekao je Dodik.
Podsetio je da na upornu borbu da se poboljša status boračke populacije. Dodik je naveo da su danas to rešili na sistemski način, povećavajući i utvrdivši borački dodatak i sva druga primanja koja su vezana za borce.
"Republika Srpska je svetinja, trebalo bi to učiniti mitom i za generacije koje dolaze, da ih okupimo i da im Srpsku predajemo sa čvrstim uverenjem da treba da se odbrani i da opstane, da se ne uruši, a to bi moglo. Političari moraju da vode više računa", rekao je Dodik.



