Pastor iz Džordžije: Tražim ljude koji mirišu na marihuanu
Pastor iz Džordžije Džamal Brajant izmislio je do sad neviđen način da nevernike približi Bogu, pa tako predlaže da njegova, Misionarska baptistička crkva novog rođenja u Atlanti, počne da uzgaja marihuanu.
"Svestan sam da ne tražim hrišćane, već ljude koji ne idu u crkvu. Crkve samo recikliraju ljude iz drugih zajednica. Tražim ljude koji mirišu na travu", izjavio je Brajant, a prenela ispostava Ej-Bi-Sija u Džordžiji "Katu".
Priznaje da mu je zamisao "nekonvencionalna", ali, kako ističe, i on služi "nekonvencionalnom Bogu" za koga veruje da su mu takođe potrebni baš ovakvi ljudi.
"Previše smo postali nadmeni u svom samoproglašenom posvećenju da ne uspevamo da izađemo u susret drugima", naveo je on.
Svoju "ratarsku" zamisao u državi u kojoj su zakoni o marihuani inače veoma oštri, a korišćenje "trave" u rekreacione svrhe zabranjeno, Brajant pre svega vidi i kao dobru marketinšku ideju.
"Ako crni dečko u Banhedu čuje da u crkvi uzgajaju travu, pitaće gde da se pridruži. Njemu ne treba da nudim pamflet", uveren je pastor.
A osim što se nada da će njegova ideja podstaći i učlanjenje u zajednicu, on je siguran da bi ovakav način služenja Bogu mogao da bude i zamajac koji će pokrenuti preduzetništvo.
Veruje i da bi crkva mogla da ljudima koji rade u industriji kanabisa pomogne da nađu legalan posao.
"Ovo je najveća crnačka crkva koja poseduje zemlju u Americi. Pitam moje đakone 'zašto ne uzgajamo kanabis?'", dodao je Brajant, koji veruje da crkve, a posebno megacrkve poput njegove, treba ponovo osmisliti, jer će u suprotnom uskoro da izumru.
Brajant je na svom instagramu objasnio i da se prošle godine njegovoj zajednici priključilo više od 3.000 ljudi.
"Ne zovem ljude da u crkvi duvaju. Namera mi je da ako možemo, mladim ljudima pokažemo prednosti i uticaj urbane poljoprivrede. Odgovornost crkve je i transformacija, da učinimo da momci koji su nekad trovali naše zajednice sada pomognu njihovom izlečenju. Verujem da je konoplja jedan od načina na koje to možemo da uradimo", poručio je pastor.
Zakoni o marihuani u Džordžiji restriktivniji su nego drugim državama u SAD.
Medicinska marihuana je dozvoljena, ali program se sprovodi pod velikim nadzorom i svi pacijenti koji koriste ovu vrstu terapije zabeleženi su u registru.
Samo neki gradovi, poput Atlante, dekriminalizovali su posedovanje do 28 grama kanabisa.