Lautaro preokrenuo i spasio Inter protiv najgoreg tima u Seriji A

Argentinski napadač bio je ključan u trijumfu "nerazura", uoči teških mečeva protiv Atalante i Milana
Lautaro preokrenuo i spasio Inter protiv najgoreg tima u Seriji AGetty © Marco M. Mantovani / Stringer

Fudbaleri Intera savladali su Kremoneze na gostovanju u okviru 20. kola Serije A, ali uz dosta problema i tek nakon što su uspeli da preokrenu - 1:2.

Vođeni Lautarom Martinezom, "nerazuri" su uspeli da upišu 13. pobedu u sezoni i makar malo se približe prvoplasiranom Napoliju.

Stvari nisu dobro počele po milanski tim, pošto ih je Kremoneze iznenadio odličnim startom utakmice. David Okereke je doneo prednost najgorem timu Serije A već u 11. minutu, što je nateralo Inter da se "dobro oznoji".

Do izjednačenja su stigli preko Martineza u 21. minutu, da bi argentinski napadač drugi gol na utakmici postigao u 65. minutu. Bio je to i pobedonosni gol za "nerazure" koji sada imaju 40 bodova, 10 manje od Napolija, uz odigranu utakmicu više.

Inter naredne sedmice očekuje "paklen" raspored - prvo će u Kupu Italije u utorak igrati protiv Atalante, dok će u nedelju igrati "Derbi dela Madonina" protiv gradskog rivala, Milana.