Lacio uništio Milan - Sergej golom načeo šampiona

Rimljani su u derbiju kola Serije A upisali ubedljiv trijumf protiv "rosonera"
Lacio uništio Milan - Sergej golom načeo šampionaGetty © Marco Rosi - SS Lazio / Stringer

Fudbaleri Lacija pobedili su ekipu Milana rezultatom 4:0 (2:0) u okviru 19. kola Serije A i tako ubedljivim trijumfom udaljili "rosonere" od borbe za titulu.

Strelci za ekipu Lacija bili su Sergej Milinković-Savić u 4. minutu, Matija Zakanji u 38. minutu, Luis Alberto u 67. minutu i Felipe Anderson u 75. minutu.

Posebno se tokom meča istakao reprezentativac Srbije koji je u ranoj fazi utakmice postigao pogodak koji je doneo Laciju prednost. Od tog trenutka, Rimljani su dominirali i gotovo da se pitanje pobednika nije dovodilo u pitanje.

Nebeskoplavi iz Rima su trenutno na trećem mestu na tabeli lige sa 37 osvojenih bodova, dok je Milan drugi sa 38 bodova.

U narednom kolu ekipa Lacija igra kod kuće sa Fjorentinom, a ekipa Milana dočekuje Sasuolo na stadionu "San Siro".