Čelsi se vratio lošim navikama: Novi kiks - Brentford utišao "Bridž"

"Plavci" su bili u prilici da nastave seriju dobrih rezultata, ali su ipak pretrpeli poraz zbog kog se sada nalaze u donjem delu tabele Premijer lige
Čelsi se vratio lošim navikama: Novi kiks - Brentford utišao "Bridž"Getty © Ryan Pierse / Staff

Fudbaleri Čelsija doživeli su novi poraz u Premijer ligi, već četvrti u ovoj sezoni, pošto su u 10. kolu izgubili na svom "Stamford bridžu" od ekipe Brentforda - 0:2 (0:0).

Brentford je savladao "plavce" golovima Itana Pinoka u 58. minutu i Brajana Mbeume duboko u nadoknadi, u 96. minutu.

Uprkos dominaciji Čelsija, značajno većem posedu lopte i čak 14 šuteva naspram četiri udarca rivala, ništa nije pomagalo timu Maurisija Poketina. Njihov prvi napadač Nikolas Džekson je ostao na samo dva pogotka ove sezone, dok ni Rahim Sterling nije imao naročitu inspiraciju.

Čelsi je sada 11. na tabeli Premijer lige sa samo 12 bodova iz 10 utakmica. Brentford ih je ovom pobedom prestigao sa bodom više, čime su okončali dobru seriju "plavaca" u kojoj su osvojili sedam bodova na poslednja tri meča.

Stvari bi mogle da budu još gore po Poketinov tim, imajući u vidu da će narednog vikenda gostovati Totenhemu u Londonu, aktuelnom lideru Premijer lige.