Totenhem ne zna za poraz, slavio i na "Selhurstu"

Fudbaleri Totenhema savladali su u gostima ekipu Kristal Palasa sa 2:1 u meču 10. kola Premijer lige
Totenhem ne zna za poraz, slavio i na "Selhurstu"Getty © Alex Pantling

Gradski derbi, ako se tako može nazvati duel Palasa i Totenhema, pripao je favorizovanim gostima.

Uspevao je domaćin da odoli "petlovima" u prvih 45 minuta, ali je Postekogluov tim pronašao način da dođe do pobede u drugom delu meča.

Igrao se 53. minut kada je Vord autogolom doneo prednost gostima, da bi u 66. Son na asistenciju Džonsona, povisio na 0:2.

Uspeo je Palas da zatrese mrežu rivala u sudijskoj nadoknadi i učini utakmicu zanimljivom.

Aju je uspeo da primiri loptu koja mu je poslata, a potom iz volej udarca matira golmana rivala.

Totenhem se nalazi u sjajnoj formi, što govori i podatak da nakon deset mečeva, ne znaju za poraz u Premijer ligi.

Tim iz Londona je prvoplasiran na tabeli engleskog šampionata sa 26 bodova, pet više od Sitija, koji ima meč manje.

Što se tiče Kristal Palasa, oni ostaju na 12 bodova i 11. mestu na tabeli.